Hetedik nem a regionális hulladéklerakóra

A vasárnapi helyi népszavazáson Hévízgyörk lakossága is elutasította a regionális hulladéklerakó építését a település közelében - közölte az esti adatok összegzése után a Pest megyei település jegyzője az MTI-vel.
A lakosság 59,1 százaléka, 1.481 szavazó járult az urnák elé. Közülük 1.084-en szavaztak nemmel, ami 77,5 százalékos arányt jelent - mondta Lukesné Csábi Ágnes. Ezek szerint a település közelében nem valósulhat meg a 6,5 milliárd forintos beruházásból, részben EU-s forrásokból felépíteni tervezett hulladéklerakó - tette hozzá.

A 99 település 320 ezer lakásának hulladékát befogadó lerakót eddig a térségben hat község lakói utasították el, csupán Valkón járultak hozzá, most pedig a hévízgyörkiek mondtak nemet.

Budapest Portál