Hamarosan le kell zárni a budapesti alsó rakpartot

Árad a Duna, a folyó felső szakaszán, Nagybajcsnál már harmadfokú a készültség, 628 centis vízállást mértek.
A Duna szigetközi szakaszán elhúzódik a tetőzés, ezért továbbra is másodfokú az árvízvédelmi készültség az alsó-Szigetközben és a dunakiliti duzzasztómű környékén. Győrben a Mosoni Duna áradása miatt rendeltek el elsőfokú készültséget.

Budapestnél ugyanakkor még az első fokú készültség szintjét sem érte el a folyó kora reggel.

Öt órakor 558 centit mértek. Ha a vízszint meghaladja a 600 centit, akkor le kell zárni a budai alsó rakpartot a Mozaik utca és a Margit híd között.

(Forrás:www.budapest.hu)