Hamarosan bankkártyával is lehet illetéket fizetni
Rövidesen bankkártyával is lehet majd illetéket fizetni az okmányirodákban - közölte Baja Ferenc államtitkár.
Az ezt lehetővé tevő tendert már kiírták, az új rendszert várhatóan még az év vége előtt bevezetik.
Jelenleg csak többszöri sorbaállást jelentő csekkes befizetéssel van mód az illeték lerovására, mert a visszaélések miatt megszünt az illeték bélyeg. Jövőre viszont várhatóan elektronikus úton (vagyis számítógépen illetve mobil telefonon keresztül is) befizethetők lesznek a hatósági díjak, illetékek.
Az Elektronikuskormányzat-központ vezetője jelenleg is tárgyal erről a pénzügyi tárcával. Baja szerint 15-20 százalékos kedvezmény kellene ahhoz, hogy az emberek tömegesen válasszák a gyorsabb és kényelmesebb fizetési módot.
Az szja-t már elektronikusan is bevallhatják azok, akik regisztrálnak a Kormányzati Portálon található ügyfélkapun vagy az okmányirodákban. Ez különösen azoknak lehet előnyös, akik az idén is az utolsó pillanatra hagyták az adóbevallást.
A május 20-án lejáró határidő miatt a következő napokban sorok alakulhatnak ki a postahivatalokban. A regisztráció után az érintettek otthon a fotelben ülve kitölthetik az elektronikus adóívet, amit a program azonnal ellenőriz is, majd egy további klikkeléssel elküldhetik azt az APEH-nek.
A Kormányzati Portálon az az ügyfélkapu április 1-e óta működik. Azóta több mint négyezren regisztrálták magukat, ebből 2380-an okmányirodában, 47-en pedig elektronikus aláírással intézték ezt. Akik megkapták jelszavukat, a továbbiakban bármikor kezdeményezhetnek elektronikus ügyintézést a portálon.
A teljes körű elektronikus ügyintézés alapfeltétele az azonosítást és beléptetést végző Ügyfélkapu, ezenkívül az ügyazonosítás és a fizetés rendszerét kell még kialakítani - közölte Baja Ferenc. Az Ügyfélkapu stabilan és megbízhatóan működik, egyetlen panasz vagy kifogás sem érkezett.
Eddig több mint 2200 kérdés érkezett az ügyfélkapuval kapcsolatban. Háromnegyedük valamilyen regisztrációs probléma miatt, ami többnyire egyszerű hibából (elütés, helytelen karakterek használata, figyelmetlenség) eredt.
A e-kormányzati szolgáltatásokat működtető rendszer alap-infrastruktúráját az Elektronikus Kormányzati Gerinchálózat adja. Ehhez ma már 107 budapesti és több mint 500 vidéki intézmény csatlakozott.
(Forrás:www.budapest.hu)
Jelenleg csak többszöri sorbaállást jelentő csekkes befizetéssel van mód az illeték lerovására, mert a visszaélések miatt megszünt az illeték bélyeg. Jövőre viszont várhatóan elektronikus úton (vagyis számítógépen illetve mobil telefonon keresztül is) befizethetők lesznek a hatósági díjak, illetékek.
Az Elektronikuskormányzat-központ vezetője jelenleg is tárgyal erről a pénzügyi tárcával. Baja szerint 15-20 százalékos kedvezmény kellene ahhoz, hogy az emberek tömegesen válasszák a gyorsabb és kényelmesebb fizetési módot.
Az szja-t már elektronikusan is bevallhatják azok, akik regisztrálnak a Kormányzati Portálon található ügyfélkapun vagy az okmányirodákban. Ez különösen azoknak lehet előnyös, akik az idén is az utolsó pillanatra hagyták az adóbevallást.
A május 20-án lejáró határidő miatt a következő napokban sorok alakulhatnak ki a postahivatalokban. A regisztráció után az érintettek otthon a fotelben ülve kitölthetik az elektronikus adóívet, amit a program azonnal ellenőriz is, majd egy további klikkeléssel elküldhetik azt az APEH-nek.
A Kormányzati Portálon az az ügyfélkapu április 1-e óta működik. Azóta több mint négyezren regisztrálták magukat, ebből 2380-an okmányirodában, 47-en pedig elektronikus aláírással intézték ezt. Akik megkapták jelszavukat, a továbbiakban bármikor kezdeményezhetnek elektronikus ügyintézést a portálon.
A teljes körű elektronikus ügyintézés alapfeltétele az azonosítást és beléptetést végző Ügyfélkapu, ezenkívül az ügyazonosítás és a fizetés rendszerét kell még kialakítani - közölte Baja Ferenc. Az Ügyfélkapu stabilan és megbízhatóan működik, egyetlen panasz vagy kifogás sem érkezett.
Eddig több mint 2200 kérdés érkezett az ügyfélkapuval kapcsolatban. Háromnegyedük valamilyen regisztrációs probléma miatt, ami többnyire egyszerű hibából (elütés, helytelen karakterek használata, figyelmetlenség) eredt.
A e-kormányzati szolgáltatásokat működtető rendszer alap-infrastruktúráját az Elektronikus Kormányzati Gerinchálózat adja. Ehhez ma már 107 budapesti és több mint 500 vidéki intézmény csatlakozott.
(Forrás:www.budapest.hu)