Halad a metróépítés - Demszky bemutatta az új metrókocsik formaterveit
Demszky Gábor felkereste a metró építkezés munkaterületét, és itt számolt be az új metrókocsikkal kapcsolatos fejleményekről.
A Gellért téri munkálatok előrehaladott állapotban vannak, és folyamatosan érkeznek Németországból a fúró berendezés alkatrészei, hogy kezdetét vehesse az alagútfúrás is. Demszky Gábor főpolgármester egy hatalmas résfalazó gép előtt állva mutatta be az új négyes, valamint a megújuló kettes metróvonalra rendelt új szerelvények formaterveit.


Mint Demszky ismertette, a francia Alstom cég több féle tervet is készített az új kocsik számára, melyeket a főváros szavazásra bocsát, hogy a főváros lakosai választhassák ki, hogy milyen járműveken szeretnének utazni. A városatya elmondta azt is, hogy a tervezők többször is jártak hazánkban, hogy jobban megismerjék az országot, és ez által is egyedibbé tudják tenni a számunkra készülő kocsikat. A terveken például jól felismerhetők a kontinensen elsőként épített millenniumi földalatti jellegzetességei. A szavazásban való részvételre augusztus 15-ig van mód a főváros honlapján.


A főpolgármesterhez csatlakozva részt vett a sajtótájékoztatón Molnár Gyula, a XI. kerület, Újbuda polgármestere.


Ő kerületének a metróépítéssel kapcsolatos két fő feladatát emelte ki: a lakosság tájékoztatása, és a metróvonalhoz csatlakozó közlekedési hálózat alaposabb kidolgozása. Mindkét ügyben zajlanak az egyeztetések a fővárossal, amit az erre kinevezett metróbiztos koordinál.


@tom - MCOnet
Szóljon hozzá Demszky Gábor metróépítési terveihez!
A hír támogatója: Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Mint Demszky ismertette, a francia Alstom cég több féle tervet is készített az új kocsik számára, melyeket a főváros szavazásra bocsát, hogy a főváros lakosai választhassák ki, hogy milyen járműveken szeretnének utazni. A városatya elmondta azt is, hogy a tervezők többször is jártak hazánkban, hogy jobban megismerjék az országot, és ez által is egyedibbé tudják tenni a számunkra készülő kocsikat. A terveken például jól felismerhetők a kontinensen elsőként épített millenniumi földalatti jellegzetességei. A szavazásban való részvételre augusztus 15-ig van mód a főváros honlapján.
A főpolgármesterhez csatlakozva részt vett a sajtótájékoztatón Molnár Gyula, a XI. kerület, Újbuda polgármestere.
Ő kerületének a metróépítéssel kapcsolatos két fő feladatát emelte ki: a lakosság tájékoztatása, és a metróvonalhoz csatlakozó közlekedési hálózat alaposabb kidolgozása. Mindkét ügyben zajlanak az egyeztetések a fővárossal, amit az erre kinevezett metróbiztos koordinál.
@tom - MCOnet
Szóljon hozzá Demszky Gábor metróépítési terveihez!
A hír támogatója: Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu