Halad a metróépítés - Demszky bemutatta az új metrókocsik formaterveit

Demszky Gábor felkereste a metró építkezés munkaterületét, és itt számolt be az új metrókocsikkal kapcsolatos fejleményekről.
A Gellért téri munkálatok előrehaladott állapotban vannak, és folyamatosan érkeznek Németországból a fúró berendezés alkatrészei, hogy kezdetét vehesse az alagútfúrás is. Demszky Gábor főpolgármester egy hatalmas résfalazó gép előtt állva mutatta be az új négyes, valamint a megújuló kettes metróvonalra rendelt új szerelvények formaterveit.

670_20060726104700_356.JPG882_20060726104700_260.JPG


Mint Demszky ismertette, a francia Alstom cég több féle tervet is készített az új kocsik számára, melyeket a főváros szavazásra bocsát, hogy a főváros lakosai választhassák ki, hogy milyen járműveken szeretnének utazni. A városatya elmondta azt is, hogy a tervezők többször is jártak hazánkban, hogy jobban megismerjék az országot, és ez által is egyedibbé tudják tenni a számunkra készülő kocsikat. A terveken például jól felismerhetők a kontinensen elsőként épített millenniumi földalatti jellegzetességei. A szavazásban való részvételre augusztus 15-ig van mód a főváros honlapján.

80_20060726104700_216.JPG714_20060726132358_513.JPG


A főpolgármesterhez csatlakozva részt vett a sajtótájékoztatón Molnár Gyula, a XI. kerület, Újbuda polgármestere.

661_20060726104700_811.JPG844_20060726104700_251.JPG


Ő kerületének a metróépítéssel kapcsolatos két fő feladatát emelte ki: a lakosság tájékoztatása, és a metróvonalhoz csatlakozó közlekedési hálózat alaposabb kidolgozása. Mindkét ügyben zajlanak az egyeztetések a fővárossal, amit az erre kinevezett metróbiztos koordinál.

481_20060726104700_968.JPG829_20060726104700_861.JPG


@tom - MCOnet

Szóljon hozzá Demszky Gábor metróépítési terveihez!


A hír támogatója: Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu