Hajléktalan-felmérés

Önkéntesek segítségével próbálják civil szervezetek február 3. és 6. között felmérni, hány hajléktalan él napjainkban Budapesten.
A kezdeményezést irányító "Február Harmadika Munkacsoport" már hetedik alkalommal végez ilyen összeírást, de most először kéri a lakosság közreműködését, hogy minél pontosabban derülhessen ki, hányan is élnek Budapest és néhány nagyobb magyar város utcáin.

A "Február Harmadika Munkacsoport" (Gurály Zoltán,- Menhely Alapítvány, Gróf András, Mezei György - Twist Olivér Alapítvány, Pelle József - BMSZKI, Győri Péter) vezetésével 1999. óta minden év február 3-án szociológiai felmérésre kerül sor a Budapesten élő hajléktalan emberek körében.

A közvélemény és a sajtó állandó érdeklődésének eleget téve 2005. február 3-án próbáljuk meg közösen "megszámolni", hányan élnek-alszanak egy-egy éjszaka Budapesten és Magyarország néhány nagyobb városában fedél nélkül, az utcán, köztereken, nyilvános és nem nyilvános tereken!

(Forrás:www.budapest.hu)