Gyorsul az ipari termelés növekedése Budapesten
"Az előzetes adatok alapján a budapesti székhelyű, legalább 50 főt foglalkoztató ipari szervezetek termelése 6,6%-kal emelkedett tavaly - derül ki a KSH gyorsjelentéséből.
Budapesten az ipari termelés növekedése - előzetes adatok alapján - a 2004. évben az előző évinél nagyobb mértékű volt. A budapesti székhelyű, legalább 50 főt foglalkoztató ipari szervezetek termelése 6,6%-kal emelkedett, ami az egy évvel korábbinál 5,4 százalékponttal nagyobb termelésnövekedést jelent. Az értékesítés a termelésnél kisebb mértékben, 5,6%-kal nőtt, mely az export 12%-os és a belföldi értékesítés 0,9%-os bővülésének eredménye.
Az ipari termelés növekedése Pest megyében mérsékeltebb ütemű volt az előző évinél. A megyei székhelyű ipari szervezetek termelése 2004-ben 8,3%-kal bővült, ami az egy évvel korábbinál 22 százalékponttal kisebb mértékű volt. Az értékesítés a termelésnél valamelyest nagyobb mértékben, 8,6%-kal emelkedett, mely az export 12%-os és a belföldi értékesítés 4,7%-os bővülése mellett alakult ki."
(Forrás:www.budapest.hu)
Az ipari termelés növekedése Pest megyében mérsékeltebb ütemű volt az előző évinél. A megyei székhelyű ipari szervezetek termelése 2004-ben 8,3%-kal bővült, ami az egy évvel korábbinál 22 százalékponttal kisebb mértékű volt. Az értékesítés a termelésnél valamelyest nagyobb mértékben, 8,6%-kal emelkedett, mely az export 12%-os és a belföldi értékesítés 4,7%-os bővülése mellett alakult ki."
(Forrás:www.budapest.hu)