Gyorssegélyt kapnak a vihar sebesültjeit ellátó kórházak a Fővárostól - Budapest
Demszky Gábor főpolgármester elrendelte, hogy a Fővárosi Önkormányzat egészségügyi tartalékalapjából a többletfeladatok finanszírozására 12,5 millió forintot utaljanak át a betegeket ellátó kórházak részére.
A főpolgármester ismertette az Országos Mentőszolgálat adatait, amely szerint a vasárnapi viharban hárman vesztették életüket, 104 sérültek meg, közülük 38 súlyosan, 66 könnyebben. A sérülteket a János Kórházba, az Árpád Kórházba, az Országos Baleseti és Intézetbe, a Madarász utcai és a Péterfy Sándor utcai kórházba szállították.
A Szent János Kórházba 94 mentő érkezett éjszaka, 45 tűzijáték sérült volt, 32 ambulánsan ment be és ambuláns ellátást kapott, 10 súlyos sérült van, 2 az intenzív osztályon fekszik.
A Péterfy Sándor utcába 120 sérült került, 30 ambuláns ellátás után hazamehetett, 1 beteg az intenzív osztályon fekszik, 1 életveszélyes állapotban van.
Az Árpád Kórházban 110 sérültet szállítottak ellátására.
Mindegyik kórházban az otthon lévő egészségügyi személyzetet mozgósították és őket hívták be dolgozni. Több osztályt átszerveztek, hogy a sérülteket el tudják látni, számos traumatológus segített az idegen ajkú sérültek tolmácsolásában. A főpolgármester ismertetése szerint a sérültek között sokan vannak, akik nem beszélnek magyarul.
Összesen tehát 330 sérült került Fővárosi Önkormányzati kórházba, az Országos Baleseti Intézet soron kívül vállalat feladatot.
www.budapest.hu - MCOnet
Gyorssegélyt kapnak a vihar sebesültjeit ellátó kórházak a Fővárostól - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A Szent János Kórházba 94 mentő érkezett éjszaka, 45 tűzijáték sérült volt, 32 ambulánsan ment be és ambuláns ellátást kapott, 10 súlyos sérült van, 2 az intenzív osztályon fekszik.
A Péterfy Sándor utcába 120 sérült került, 30 ambuláns ellátás után hazamehetett, 1 beteg az intenzív osztályon fekszik, 1 életveszélyes állapotban van.
Az Árpád Kórházban 110 sérültet szállítottak ellátására.
Mindegyik kórházban az otthon lévő egészségügyi személyzetet mozgósították és őket hívták be dolgozni. Több osztályt átszerveztek, hogy a sérülteket el tudják látni, számos traumatológus segített az idegen ajkú sérültek tolmácsolásában. A főpolgármester ismertetése szerint a sérültek között sokan vannak, akik nem beszélnek magyarul.
Összesen tehát 330 sérült került Fővárosi Önkormányzati kórházba, az Országos Baleseti Intézet soron kívül vállalat feladatot.
www.budapest.hu - MCOnet
Gyorssegélyt kapnak a vihar sebesültjeit ellátó kórházak a Fővárostól - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu