FVM - tűzgyújtási tilalom
A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) július 24-től átmeneti tűzgyújtási tilalmat rendel el - tájékoztatta az agrártárca kommunikációs osztálya csütörtökön az MTI-t.
A rendelkezés értelmében tilos mindennemű tűzgyújtás - beleértve a parlag- és gazégetést is - az ország teljes területén lévő erdőkben és az erdőterületek határától számított 200 méteren belüli területen, a kijelölt tűzrakóhelyeken, valamint a közút és a vasút menti fásításokban is.
Az agrártárca arra kéri a közúton és a vasúton utazókat, hogy égő cigarettacsikket, valamint dohányneműt ne dobjanak ki a járművek ablakán, mert a kiszáradt árokparton, vasúti töltések mellett keletkező tüzek sok esetben az erdő- és mezőgazdasági területeket is veszélyeztetnek.
Az FVM felhívja arra is a figyelmet, hogy az erdőkben kirándulók, továbbá a mezőgazdasági területeken dolgozók ne dobjanak el égő dohányneműt, azt minden esetben gondosan oltsák el.
Az erdőgazdálkodó a vágástéri hulladék égetése során szintén köteles betartani a megelőző tűzvédelmi előírásokat. Aki a tűzvédelmi rendelkezéseket megszegi, az szabálysértést követ el. A tilalom feloldására a fokozott tűzveszély elmúltával kerülhet sor - tájékoztat a földművelésügyi tárca.
(Forrás:www.budapest.hu)
Az agrártárca arra kéri a közúton és a vasúton utazókat, hogy égő cigarettacsikket, valamint dohányneműt ne dobjanak ki a járművek ablakán, mert a kiszáradt árokparton, vasúti töltések mellett keletkező tüzek sok esetben az erdő- és mezőgazdasági területeket is veszélyeztetnek.
Az FVM felhívja arra is a figyelmet, hogy az erdőkben kirándulók, továbbá a mezőgazdasági területeken dolgozók ne dobjanak el égő dohányneműt, azt minden esetben gondosan oltsák el.
Az erdőgazdálkodó a vágástéri hulladék égetése során szintén köteles betartani a megelőző tűzvédelmi előírásokat. Aki a tűzvédelmi rendelkezéseket megszegi, az szabálysértést követ el. A tilalom feloldására a fokozott tűzveszély elmúltával kerülhet sor - tájékoztat a földművelésügyi tárca.
(Forrás:www.budapest.hu)