Francia látogatás a VII. kerületben
Erzsébetvárosba látogatott Párizs főpolgármester-helyettese, ahol átnézte a kerület futó és tervezett városrehabilitációs programjait.
A városrész-rehabilitációhoz európai uniós forrásokat remél a VII. kerület - tájékoztatta a Budapest Portált Kádi Csaba sajtószóvivő. Elmondta: a látogatáson Pierre Mansat párizsi főpolgármester-helyettes mellett részt vett Michel Carmona, a Sorbonne urbanisztikai és területfejlesztési intézetének igazgatója.
A találkozón a francia vendégek betekintettek belső-Erzsébetváros rehabilitációs programjaiba, többek közt a Madách sétány és a Király utca rendezési tervébe. Mivel Párizsban már befejeződött a városrehabilitáció, a VII. kerület bízik benne, hogy a francia partnerek, esetleges befektetők behozatala mellett, ötletekkel is segíthetik a városrész újjáépítését.
Az egyeztetés annak a tárgyalássorozatnak volt az előzménye, amit várhatóan áprilisban a két város főpolgármesterének a megbeszélése követhet.
Budapest Portál
A találkozón a francia vendégek betekintettek belső-Erzsébetváros rehabilitációs programjaiba, többek közt a Madách sétány és a Király utca rendezési tervébe. Mivel Párizsban már befejeződött a városrehabilitáció, a VII. kerület bízik benne, hogy a francia partnerek, esetleges befektetők behozatala mellett, ötletekkel is segíthetik a városrész újjáépítését.
Az egyeztetés annak a tárgyalássorozatnak volt az előzménye, amit várhatóan áprilisban a két város főpolgármesterének a megbeszélése követhet.
Budapest Portál