Fővárosi segítség a mádi polgároknak

Demszky Gábor főpolgármester utasította a Fővárosi Polgári Védelmi Parancsnokság igazgatóját, hogy egyeztessen a közművállalatok vezetőivel és a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának főigazgatójával a Bodrog-közben történt özönvízszerű esőzés károsultjainak megsegítéséről.
A főpolgármester kezdeményezésére a főváros - a közelmúltban történt mátrai katasztrófához hasonlóan - mentési és helyreállítási munkálatokban nyújt segítséget Mádon. A segélyszállítmány részeként a Fővárosi Közterület-fenntartó Rt. az elöntött és szennyezett közutak megtisztítására alkalmas gépeket küld. A Fővárosi Csatornázási Művek csatornatisztító berendezéseket indít a településre. A Fővárosi Központi Rendeltetésű Mentő Szervezet pedig a helyreállítási munkálatokhoz nélkülözhetetlen épületszárító berendezéseket, szivattyúkat és aggregátorokat indít a térségbe.

A következő technikai eszközök és a kezelő szakemberek ma, május 5-én 17.00-kor indulnak Mádra a Felvonulási tér Városligeti fasorral szembeni területéről:


1 db. locsológép (FKF Rt.)

1 db. felsöprő gép (FKF Rt.)

1 db. vízszállító gépjármű (FKF Rt.)

1 db. kiszolgáló gépjármű (FKF Rt.)

1 db. acél orrseprős gépjármű (FKF Rt.)

6 fő kiszolgáló személyzet (FKF Rt.)

2 db. csatornatisztító berendezés (FCSM Rt.)

4 fő kiszolgáló személyzet (FCSM Rt.)

3 db. kisteherautó (FKRMSZ)

10 db. szivattyú (FKRMSZ)

2 db. aggregátor (FKRMSZ)

10 db. állványos reflektor (FKRMSZ)

27 db. épületszárító berendezés (FKRMSZ)

10 fő személyzet (FKRMSZ)

(Forrás:www.budapest.hu)