Fővárosi Környezeti Konzultációs Fórum - Széleskörű egyeztetés a Környezetvédelmi Programról - Budapest
Budapest - Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes javaslatára megalakult a Fővárosi Környezeti Konzultációs Fórum, ahol civil szervezetek bevonásával – a „hagyományos” szakértői munkával párhuzamosan –, szervezett, nyilvános egyeztetés zajlik a főváros Környezetvédelmi Programjáról.
„A Fővárosi Önkormányzat a Fővárosi Környezeti Konzultációs Fórum összehívásával kívánja elősegíteni a Környezetvédelmi Program felülvizsgálatát, az érdeklődők tájékoztatását” – mondta el Hagyó Miklós, Budapest környezetvédelméért is felelős főpolgármester-helyettese. A Környezetvédelmi Program teremt összhangot az Országgyűlés által elfogadott Nemzeti Környezetvédelmi Programban foglalt célok, feladatok, továbbá Budapest települési rendezési terve, szabályzatai (Budapest Városfejlesztési Koncepció és Budapest Főváros Településszerkezeti Terve) között, és ebbe épülnek majd be a levegőtisztasággal kapcsolatos intézkedések is.
A Fórum első fordulójának célja a munka megkezdésének, a Környezetvédelmi Program céljának, részterületeinek ismertetése volt. Előadások hangzottak el a lakossági szelektív hulladékgyűjtés eddigi tapasztalatairól, a BKV szilárd légszennyező anyagok csökkentésére vonatkozó terveiről és a stratégiai zajtérképről.
A főpolgármester-helyettes a Környezeti Konzultációs Fórum második ülését 2007. június 5-re, a Környezetvédelmi Világnapra hívta össze, mivel a világnap célja, hogy felébressze az emberekben a felelősségtudatot, és rávezesse őket arra, hogy mindenkinek magának kell tennie valamit a természetes, épített, társadalmi és belső környezet megóvásáért. Ezen az ülésen várhatóan a fővárosi tulajdonú szervezetek, közműszolgáltatók számolnak majd be arról, hogyan építik be üzletpolitikájukba a környezetvédelmi szempontokat.
A Fórum lényege, hogy a „hagyományos” szakértői munkával párhuzamosan nyilvános konzultáció zajlik a Környezetvédelmi Programról. A német gyakorlatból adaptált „Városfórum” modell szerint a Fórum ülései – várhatóan legalább három alkalommal, a munka elején, a munkaközi változat elkészülésekor, valamint a tervezés lezárása előtt – kerülnek megrendezésre. A Környezetvédelmi Program felülvizsgálata így három szinten zajlik: egy szakértői munkacsoport feladata a Program elkészítése és szerkesztése; a Városházi Koordinációs Munkacsoport Hagyó Miklós főpolgármester vezetésével, az érintett szakpolitikusokat és az egyes érintett ügyosztályok vezetőit/delegáltjait foglalja magában; a Környezeti Konzultációs Fórum pedig a különféle, a környezet értékőrző fejlesztésében érdekelt, abban közreműködő szervezetek munkáját, véleményét, javaslatait csatornázza be a tervezés folyamatába. „Ez az újfajta módszer megfelel az európai nagyvárosok gyakorlatának, a hazai jogszabályoknak és a szakmai előírásoknak, a sokszereplős konzultációs rendezvények úgy formálják a szakértői munkát, hogy a felülvizsgált program a célok mellett már a megvalósuláshoz szükséges intézkedéseket is tartalmazza minél több területen” – mondta Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes.
Főpolgármesteri Hivatal
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Fővárosi Környezeti Konzultációs Fórum - Széleskörű egyeztetés a Környezetvédelmi Programról - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
A Fórum első fordulójának célja a munka megkezdésének, a Környezetvédelmi Program céljának, részterületeinek ismertetése volt. Előadások hangzottak el a lakossági szelektív hulladékgyűjtés eddigi tapasztalatairól, a BKV szilárd légszennyező anyagok csökkentésére vonatkozó terveiről és a stratégiai zajtérképről.
A főpolgármester-helyettes a Környezeti Konzultációs Fórum második ülését 2007. június 5-re, a Környezetvédelmi Világnapra hívta össze, mivel a világnap célja, hogy felébressze az emberekben a felelősségtudatot, és rávezesse őket arra, hogy mindenkinek magának kell tennie valamit a természetes, épített, társadalmi és belső környezet megóvásáért. Ezen az ülésen várhatóan a fővárosi tulajdonú szervezetek, közműszolgáltatók számolnak majd be arról, hogyan építik be üzletpolitikájukba a környezetvédelmi szempontokat.
A Fórum lényege, hogy a „hagyományos” szakértői munkával párhuzamosan nyilvános konzultáció zajlik a Környezetvédelmi Programról. A német gyakorlatból adaptált „Városfórum” modell szerint a Fórum ülései – várhatóan legalább három alkalommal, a munka elején, a munkaközi változat elkészülésekor, valamint a tervezés lezárása előtt – kerülnek megrendezésre. A Környezetvédelmi Program felülvizsgálata így három szinten zajlik: egy szakértői munkacsoport feladata a Program elkészítése és szerkesztése; a Városházi Koordinációs Munkacsoport Hagyó Miklós főpolgármester vezetésével, az érintett szakpolitikusokat és az egyes érintett ügyosztályok vezetőit/delegáltjait foglalja magában; a Környezeti Konzultációs Fórum pedig a különféle, a környezet értékőrző fejlesztésében érdekelt, abban közreműködő szervezetek munkáját, véleményét, javaslatait csatornázza be a tervezés folyamatába. „Ez az újfajta módszer megfelel az európai nagyvárosok gyakorlatának, a hazai jogszabályoknak és a szakmai előírásoknak, a sokszereplős konzultációs rendezvények úgy formálják a szakértői munkát, hogy a felülvizsgált program a célok mellett már a megvalósuláshoz szükséges intézkedéseket is tartalmazza minél több területen” – mondta Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes.
Főpolgármesteri Hivatal
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Fővárosi Környezeti Konzultációs Fórum - Széleskörű egyeztetés a Környezetvédelmi Programról - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz