Főpolgármesteri Hivatal: Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes közleménye a megrongált Kádár-sír meggyalázásáról - Budapest

Budapest - Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes a Fiumei úti temetőben történt sírgyalázást és sírrablást követően, ma 11 óráig részletes jelentést kért a Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. vezérigazgatójától, miután már tegnap személyesen megjelent és a helyszínen tájékozódott a történtekről,.
Simóka Kálmánné jelentésében megerősítette, hogy éjjel egy órakor a biztonsági őr még mindent rendben talált a sírnál, amikor a nap közben odahelyezett mécseseket ellenőrizték.

Hagyó Miklós abban egyetért a vezérigazgató – a médiában többször elhangzott – véleményével, hogy teljes biztonsággal nem őrizhető egyetlen temető sem, de a Fiumei úti sírkert mindenképpen fokozott védelmet igényel. Sajtóhírek szerint az MTK-pálya felől egy szolgalmi úton hosszú idő óta éjszaka és nappal bárki észrevétlenül juthatott be a nemzeti panteonunkba. Abba a sírkertbe, amelyben mások mellett Kossuth, Batthyány Lajos, Deák Ferenc, Károlyi Mihály, Antall József, a Jókai, az Eötvös és a Petőfi család földi maradványai nyugszanak.

Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes a személyes találkozást követően minden részletre kitérő jelentés-kiegészítést kért a vállalatvezetéstől a felelősség megállapítása érdekében, valamint a hasonló esetek megelőzését célzó koncepció kidolgozásáról.

Elejét kell venni, hogy a mélyen felháborító és semmilyen politikai indíttatással nem magyarázható eset precedenssé válhasson – jelentette ki Hagyó Miklós. Ezért intézkedett, hogy a Fiumei úti temetőben este nyolc és reggel hét óra között jelentősen megerősítsék a biztonsági szolgálat létszámát. Lépéseket kezdeményezett, hogy június 30-áig a vállalatvezetés dolgozza ki a kiemelten fontos kegyeleti helyek (pl. a 301-es parcella, a temetők katonai emlékhelyei) fokozott őrzésének szakmai és pénzügyi feltételeit.

A főpolgármester-helyettes hangsúlyozta: bízik a rendőrség munkájában, az eddig példa nélküli eset mielőbbi felderítésében, a tettesek gyors kézre kerítésében.

Hagyó Miklós kijelentette: a lehető legrövidebb időn belül meg kell történnie a síremlék helyreállításának, hogy legalább valamelyest halványulni kezdjen a halottgyalázás szégyenbélyege. A helyreállítás költségeit – ahogyan az eddigi kisebb rongálások esetében is történt – a Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. biztosítja.


Főpolgármesteri Hivatal

Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz

Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!

Főpolgármesteri Hivatal: Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes közleménye a megrongált Kádár-sír meggyalázásáról - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz