Főplgármesteri Hivatal: Nem lesz lezárva az Andrássy út holnap - Budapest
Budapest - Előzetes tervek szerint az autómentes hét keretén belül 2006. szeptember 22-én az Andrássy utat lezárták volna az autók elől.
Az elmúlt napok eseményei miatt a rendőrség kérésére a Fővárosi Önkormányzat azonban mégsem zárja le pénteken az utat. Az Európai Autómentes Napon a BKV járművein az eredeti terveknek megfelelően ingyen utazhatnak az emberek.
A több napja tartó utcai zavargások miatt nem lesz autómentes szeptember 22-én pénteken az Andrássy út, és elmaradnak a terézvárosi és erzsébetvárosi önkormányzattal közösen a Városligeti fasorba meghirdetett programok, valamint a Critical Mass biciklis felvonulás is. A BKV járművein azonban az Európai Autómentes Napon ingyen lehet utazni. A Fővárosi Önkormányzat bízik abban, hogy az autósok holnap kipróbálják a tömegközlekedést, és a jövőben gyakrabban választják a BKV-t.
Az elmúlt hét eseményei:
Szeptember 16.
A Közösségi Közlekedés Napján a kora reggel Érdről, az új intermodális csomópontról a fővárosba utazók, köztük Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter és Bakonyi Tibor főpolgármester-helyettes felhívták a figyelmet arra, hogy sok időt takarítanának meg a munkába járók, ha autó helyett a vasutat választanák. Naponta 600 ezer ember érkezik Budapestre. Ha többen átszállnának a vonatra, kisebbek lehetnének a reggeli dugók a bevezető útvonalakon.
Szeptember 17.
A Fővárosi Önkormányzat vasárnap rendezte meg az Autómentes Napot az Andrássy úton. Minden korábbinál többen, 115 ezren sétáltak ezen a napon a sugárúton. Demszky Gábor főpolgármester beszélgetésen vett részt a kerékpáros szervezetek képviselőivel a városi kerékpározás feltételeinek javításáról. A „zöldtechnika” kiállításon egyre több környezetbarát termék és szolgáltatás jelenik meg, például idén a biobenzin mellett már a bioetanollal hajtott Saab BioPower autót is meg lehetett nézni, de bemutattak műanyag hulladékból dizelolajat előállító technológiát és hulladék italdoboz préselő gépet is.
Nehéz helyzetben lévő kórházak a gyártóktól ajándékba kaptak 100 db korszerű, energiatakarékos hűtőgépet, amelyeket a kórházak nevében Dr. Rapi Katalin egészségpolitikai szakállamtitkár vett át.
A BKSZ standjánál elhelyezett kalkulátor segítségével kiszámíthatták a látogatók, hogy mennyit takaríthatnak meg, ha a Budapesti Egyesített Bérlettel utaznak.
A mozgó légszennyezés mérőlaborban látható volt, hogy a szeptember 17-i nap átlagait összevetve a szeptember 14-i hétköznapi átlagokkal tisztább volt a levegő az Autómentes Napon az Andrássy úton.
(a felső érték szeptember 14-i adat, az alsó szeptember 17-i)
SO2 NO NO2 NOx CO O3 PM10
ug/m3 ug/m3 ug/m3 ug/m3 µg/m3 ug/m3 ug/m3
1,53 31,53 56,73 107,73 331,00 25,12 44,12
1,35 6,33 27,28 35,05 108,83 32,78 30,60
A főútvonal lezárása nem okozott forgalmi dugót a város közlekedésében.
Szeptember 18.
Hétfőn a Gyalogos Utcák Napján a „Sétagalopp versenyben” 13 csapat, 20 év alatti és 20 év feletti kategóriában sétált végig a Belváros sétálóutcáin. Nem csak a gyorsaság és a tudás, de az épített környezet és a környezetvédelem ismerete is kellett a győzelemhez. A díjakat és a szervezőmunkát a Belváros-Lipótváros, Terézváros és Ferencváros önkormányzatai ajánlották fel, hogy népszerűsítsék a gyaloglást.
A Hét központi gondolata az „éghajlatváltozás” volt, a VAHAVA-terv célja ennek megelőzése. Erről tanácskoztak az Újvárosházán szeptember 19-én, elemezve, hogyan érinti Budapestet a klímaváltozás, amelynek egyik előidézője a közlekedés okozta légszennyezés.
Kisebb a légszennyezés, ha az autót mélygarázsba parkoljuk, és kerékpárral folytatjuk utunkat; erre jó példa az Ésszerű Autóhasználat Napján indult akció, amelynek keretében a Bazilika mélygarázsban ingyen lehet kerékpárral parkolni, és kedvező áron kölcsönözni.
Szeptember 21.
A Kerékpározás Napján, a „Kerékpárral iskolába” akció keretében a biztonságos kerekezéssel ismertette meg a Hild Általános iskola tanulóit a Magyar Kerékpárosklub. Kerékpárlámpát is kaptak ajándékba a gyerekek, ugyanúgy, mint a Lámpával, világos? Akció keretében a Dunaparti úton kerekezők.
Főpolgármesteri Hivatal
Főplgármesteri Hivatal: Nem lesz lezárva az Andrássy út holnap - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A több napja tartó utcai zavargások miatt nem lesz autómentes szeptember 22-én pénteken az Andrássy út, és elmaradnak a terézvárosi és erzsébetvárosi önkormányzattal közösen a Városligeti fasorba meghirdetett programok, valamint a Critical Mass biciklis felvonulás is. A BKV járművein azonban az Európai Autómentes Napon ingyen lehet utazni. A Fővárosi Önkormányzat bízik abban, hogy az autósok holnap kipróbálják a tömegközlekedést, és a jövőben gyakrabban választják a BKV-t.
Az elmúlt hét eseményei:
Szeptember 16.
A Közösségi Közlekedés Napján a kora reggel Érdről, az új intermodális csomópontról a fővárosba utazók, köztük Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter és Bakonyi Tibor főpolgármester-helyettes felhívták a figyelmet arra, hogy sok időt takarítanának meg a munkába járók, ha autó helyett a vasutat választanák. Naponta 600 ezer ember érkezik Budapestre. Ha többen átszállnának a vonatra, kisebbek lehetnének a reggeli dugók a bevezető útvonalakon.
Szeptember 17.
A Fővárosi Önkormányzat vasárnap rendezte meg az Autómentes Napot az Andrássy úton. Minden korábbinál többen, 115 ezren sétáltak ezen a napon a sugárúton. Demszky Gábor főpolgármester beszélgetésen vett részt a kerékpáros szervezetek képviselőivel a városi kerékpározás feltételeinek javításáról. A „zöldtechnika” kiállításon egyre több környezetbarát termék és szolgáltatás jelenik meg, például idén a biobenzin mellett már a bioetanollal hajtott Saab BioPower autót is meg lehetett nézni, de bemutattak műanyag hulladékból dizelolajat előállító technológiát és hulladék italdoboz préselő gépet is.
Nehéz helyzetben lévő kórházak a gyártóktól ajándékba kaptak 100 db korszerű, energiatakarékos hűtőgépet, amelyeket a kórházak nevében Dr. Rapi Katalin egészségpolitikai szakállamtitkár vett át.
A BKSZ standjánál elhelyezett kalkulátor segítségével kiszámíthatták a látogatók, hogy mennyit takaríthatnak meg, ha a Budapesti Egyesített Bérlettel utaznak.
A mozgó légszennyezés mérőlaborban látható volt, hogy a szeptember 17-i nap átlagait összevetve a szeptember 14-i hétköznapi átlagokkal tisztább volt a levegő az Autómentes Napon az Andrássy úton.
(a felső érték szeptember 14-i adat, az alsó szeptember 17-i)
SO2 NO NO2 NOx CO O3 PM10
ug/m3 ug/m3 ug/m3 ug/m3 µg/m3 ug/m3 ug/m3
1,53 31,53 56,73 107,73 331,00 25,12 44,12
1,35 6,33 27,28 35,05 108,83 32,78 30,60
A főútvonal lezárása nem okozott forgalmi dugót a város közlekedésében.
Szeptember 18.
Hétfőn a Gyalogos Utcák Napján a „Sétagalopp versenyben” 13 csapat, 20 év alatti és 20 év feletti kategóriában sétált végig a Belváros sétálóutcáin. Nem csak a gyorsaság és a tudás, de az épített környezet és a környezetvédelem ismerete is kellett a győzelemhez. A díjakat és a szervezőmunkát a Belváros-Lipótváros, Terézváros és Ferencváros önkormányzatai ajánlották fel, hogy népszerűsítsék a gyaloglást.
A Hét központi gondolata az „éghajlatváltozás” volt, a VAHAVA-terv célja ennek megelőzése. Erről tanácskoztak az Újvárosházán szeptember 19-én, elemezve, hogyan érinti Budapestet a klímaváltozás, amelynek egyik előidézője a közlekedés okozta légszennyezés.
Kisebb a légszennyezés, ha az autót mélygarázsba parkoljuk, és kerékpárral folytatjuk utunkat; erre jó példa az Ésszerű Autóhasználat Napján indult akció, amelynek keretében a Bazilika mélygarázsban ingyen lehet kerékpárral parkolni, és kedvező áron kölcsönözni.
Szeptember 21.
A Kerékpározás Napján, a „Kerékpárral iskolába” akció keretében a biztonságos kerekezéssel ismertette meg a Hild Általános iskola tanulóit a Magyar Kerékpárosklub. Kerékpárlámpát is kaptak ajándékba a gyerekek, ugyanúgy, mint a Lámpával, világos? Akció keretében a Dunaparti úton kerekezők.
Főpolgármesteri Hivatal
Főplgármesteri Hivatal: Nem lesz lezárva az Andrássy út holnap - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu