Folytatódik a szelektív hulladékgyűjtő szigetek telepítése Újbudán

Újabb 15 hulladékgyűjtő szigetet alakítanak ki a XI. kerületben a következő hónapokban a képviselő-testület döntése nyomán.
A szakemberek a szóba jöhető helyszíneket az előzetes tapasztalatok alapján rangsorolták, hogy a hulladékgyűjtők ne zavarják a lakosságot.

A képviselő testület határozatot hozott arról is, hogy a hulladékgyűjtő szigetek előtt a parkolás tiltó burkolatjeleket helyeznek el, hogy csak azok álljanak meg a konténerek előtt, akik hulladékot dobnak be.


A hulladékszigeteket a Fővárosi Közterület-fenntartó Rt alakítja ki, a hulladékszigetek területét Újbuda önkormányzata 10 évre biztosít használati lehetőséget.

(Forrás:www.budapest.hu)