Folytatódik a 2-es metró felújítása

A tavalyihoz hasonlóan idén nyáron is 10 hétig tart majd a 2-es metró felújítása, ami 2007-ben fejeződik be - közölte Vajda Pál főpolgármester-helyettes.

A fővárosi közgyűlés e héten várhatóan hozzájárul ahhoz, hogy a 4-es metróhoz kapcsolódva a 2-esre is új járműveket vegyenek, több mint 37 milliárd forintos hitelből - tette hozzá Vajda Pál.

Kifejtette: a 2-es metró vonalán idén a Keleti pályaudvarnál, az Astoriánál és a Batthyány térnél lévő állomásokat újítják meg. A Dák tér és a Stadionok között pedig újraszigetelik a bal oldali alagutat június 11. és augusztus 19. között.

A 2-es metró teljes felújítására 43 milliárd forintot költenek, jórészt hitelből.


(Forrás:www.budapest.hu)