Folyamatosan javul az árvízi helyzet a fővárosban
A dunai árvízzel kapcsolatos legfrissebb fővárosi tudnivalókról adott helyzetjelentést ma délután a főpolgármester a Margit-szigeten.
„Legnagyobb folyónk vízállása jelenleg 813 centiméter Budapestnél – adta hírül Demszky Gábor. Végre lassú, óránkénti 1-2 centiméteres apadás tapasztalható. Ez egyben azt is jelenti, hogy bizonyos korábban tett intézkedéseket vissza is lehet vonni”. Ennek értelmében a városvezető bejelentette: szombat reggel 9 órától a sziget mindenki számára újra látogatható lesz. A keletkezett veszteségekről elhangzott: nagy kár érte a futókört, amely jelentős helyreállítási munkálatokat igényel. Ezen kívül a napozó rész szenvedte meg leginkább a természeti csapást, valamint több helyen az utakat borító gyöngykavics, amely cserére szorul. Egyes részeken kár érte még a gyepszőnyeget és a virágágyásokat, ott, ahol a védekezési munkálatokat végző gépek kénytelenek voltak mozogni. A futókörön kívüli helyreállítási költségeket Demszky mintegy 60 millió forintra becsüli. A Hajós uszodával kapcsolatban elhangzott: a fertőtlenítési munkálatok miatt azt várhatóan csak keddtől veheti birtokba a közönség. A főpolgármester azt kéri a szigetre látogatóktól, ne másszanak a homokzsákokra, részben, mert az veszélyes, részben pedig azok épségét szükséges még napokig megőrizni. A város egyéb részeit érintő intézkedésekről a fővárosi védelem parancsnoka közölte: a Hajógyári-sziget teknő volta okozza a nehézségeket. Ott szivattyúzással, illetve az egyik gát átvágásával igyekeznek elérni a vízmentesítést. Mindezek a munkálatok 200 millió forintba kerülnek, de ezen kívül elkerülhetetlen lesz bizonyos mértékű növényzetcsere is. Benkovits Zoltán a fővárosi lakóépületekben keletkezett károkról hozzátette: azokat jelenleg még nem lehet pontosan megbecsülni, de például csak a védművek elbontása és elszállítása (mintegy 6000 köbméter homok) 5-600 millió forintra rúg. Végül elhangzott: a Csatornázási Művek kora délutánra elbontja a Margit-híd budai hídfője környéki mesterséges gátakat, így 16 órától a Bem rakpartot ismét megnyitják a közlekedés előtt.
Mobilpress - MCOnet
Mobilpress - MCOnet