FKF: visszaszorulóban a karácsony előtti utcai feketekereskedelem
Hanyatlóban a karácsony elõtti utcai feketekereskedelem: az illegális árusok száma jócskán visszaesett.
Eközben a még kitartó delikvensek zöme eddigi bázisairól, azaz a nagy aluljárókból a bevásárlóközpontok és piacok mellé költözött - ismertette a november közepén indult ünnepi razziasorozat legfõbb tanulságait a Fõvárosi Közterület-felügyelet igazgatója.
Varsányi Péter szerint a létszámcsökkenésnek két fő oka lehet. Egyrészt úgy tűnik, kezdenek hatni az évek óta hangoztatott intelmek, amelyekkel a hatóságok a jótállás nélküli, bizonytalan - sőt olykor kétes eredetű -, és gyakran lejárt szavatosságú cikkektől próbálja óvni a közönséget, másrészt a karácsonyi favoritcikkekhez legálisan is viszonylag olcsón hozzá lehet jutni a nagyáruházak közti versenynek köszönhetően. Az átköltözés pedig afféle válaszreakció: a vásárlók szívesebben mászkálnak ajándékok után a fűtött plazákban, mint a hideg utcán - az árusok pedig követik a tömeget.
A felügyelet az elmúlt bő hónapban kis híján egymillió forintnyi bírságot rótt ki a szabálysértőkre, és huszonhárom feljelentést tett ellenük. A razziasorozatban részt vevő rendőrök öt embert vittek be, a határőrök (szintén) öt személy ellen indítottak idegenrendészeti eljárást.
A közteresek a Moszkva téren, az Örs vezér terén a Sugárnál, a Lehel csarnoknál, a Duna Plazánál és a West Endnél találták a legtöbb zugárust. A két ünnep között a szilveszteri kellékeket - mindenekelőtt a petárdákat - kínáló zugárusokra megy rá a felügyelet.
(Forrás:www.budapest.hu)
Varsányi Péter szerint a létszámcsökkenésnek két fő oka lehet. Egyrészt úgy tűnik, kezdenek hatni az évek óta hangoztatott intelmek, amelyekkel a hatóságok a jótállás nélküli, bizonytalan - sőt olykor kétes eredetű -, és gyakran lejárt szavatosságú cikkektől próbálja óvni a közönséget, másrészt a karácsonyi favoritcikkekhez legálisan is viszonylag olcsón hozzá lehet jutni a nagyáruházak közti versenynek köszönhetően. Az átköltözés pedig afféle válaszreakció: a vásárlók szívesebben mászkálnak ajándékok után a fűtött plazákban, mint a hideg utcán - az árusok pedig követik a tömeget.
A felügyelet az elmúlt bő hónapban kis híján egymillió forintnyi bírságot rótt ki a szabálysértőkre, és huszonhárom feljelentést tett ellenük. A razziasorozatban részt vevő rendőrök öt embert vittek be, a határőrök (szintén) öt személy ellen indítottak idegenrendészeti eljárást.
A közteresek a Moszkva téren, az Örs vezér terén a Sugárnál, a Lehel csarnoknál, a Duna Plazánál és a West Endnél találták a legtöbb zugárust. A két ünnep között a szilveszteri kellékeket - mindenekelőtt a petárdákat - kínáló zugárusokra megy rá a felügyelet.
(Forrás:www.budapest.hu)