Fizetni kell az állványreklámért
Több mint 5,6 millió forint területhasználati díjat kell fizetnie a József körút 2. szám alatti társasháznak, miután a bizottság elutasította a méltányossági kérelmüket.
Több mint 5,6 millió forint területhasználati díjat kell fizetnie a József körút 2. szám alatti társasháznak, miután a bizottság elutasította a méltányossági kérelmüket. Az ügy régóta húzódik: az épület felújításához szükséges állványzat felállításához az önkormányzat nem kért közterület-használati díjat a társasháztól, azzal a kikötéssel, hogy az állványzaton nem helyezhetnek el reklámot. Az állvány védőhálóján ennek ellenére házméretű reklámnyomat volt. Az ezt követő perben a Pesti Központi Bíróság jóváhagyta a Fővárosi Önkormányzat követelését, ami a büntetéssel együtt a közterület-használati díj ötszöröse. A követelt 5,6 millió forint a kamatokat is tartalmazza, amit a társasháznak - a tulajdonosi bizottság döntése nyomán - meg kell fizetnie.
Elutasította a tulajdonosi bizottság Szőke László MDF-es képviselő önálló indítványát, miszerint a XI. kerület Keveháza utca egyik bérház lakói 40 százalékos áron megvásárolhassák bérelt lakásaikat. Az indítvány szerint Keveháza utcai ingatlan panel szerkezetű, hosszútávon nem érdemes számolni vele, ráadásul a pénzhiány miatt elmaradó lényeges felújítások hiánya az állagromlást csak meggyorsítja.
A bizottság elfogadta a Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. 2004. I. félévi gazdálkodásáról szóló beszámolóját. A társaság októberig befejezi a közvilágítás korszerűsítését, melynek során a régi higanylámpákat energiatakarékos világítás váltja fel. A beszámoló szerint a társaság az árampiac liberalizációjának köszönhetően év végéig várhatóan 30 millió forintot takarít meg a második félévben.
(Forrás:www.budapest.hu)
Elutasította a tulajdonosi bizottság Szőke László MDF-es képviselő önálló indítványát, miszerint a XI. kerület Keveháza utca egyik bérház lakói 40 százalékos áron megvásárolhassák bérelt lakásaikat. Az indítvány szerint Keveháza utcai ingatlan panel szerkezetű, hosszútávon nem érdemes számolni vele, ráadásul a pénzhiány miatt elmaradó lényeges felújítások hiánya az állagromlást csak meggyorsítja.
A bizottság elfogadta a Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. 2004. I. félévi gazdálkodásáról szóló beszámolóját. A társaság októberig befejezi a közvilágítás korszerűsítését, melynek során a régi higanylámpákat energiatakarékos világítás váltja fel. A beszámoló szerint a társaság az árampiac liberalizációjának köszönhetően év végéig várhatóan 30 millió forintot takarít meg a második félévben.
(Forrás:www.budapest.hu)