Finisben az észak-pest megyei hulladékmű
Májusig elkészül az észak-pest megyei regionális hulladéklerakó létesítésének terve - közölte a társulás elnöke március 4-én, Gödöllőn.
A 6,6 milliárd forintból megvalósuló beruházást az unió 3 milliárd forinttal támogatja.
Megkezdődtek az előkészületek a Gödöllő és Kerepes határában, valamint a Nógrádmarcaliban már működő hulladéklerakó továbbfejlesztésére, amely az Észak-kelet Pest Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulásba tömörülő falvak, városok kommunális szemetét fogadja be - mondta Gémesi György a sajtótájékoztatón.
Az uniós előírások szerint létesülő, 6,6 milliárd forintból megvalósuló lerakóhoz hárommilliárd forinttal járul hozzá az unió. Mivel a helyszínül szóba jöhető községek többsége helyi népszavazáson elutasította a beruházást, veszélybe került az uniós támogatás. Ezért most Gödöllő, Kerepes és Nógrádmarcali felajánlotta, hogy a meglévő hulladéklerakójukat korszerűsítik, és helyet adnak a régió központi hulladéklerakójának kiépítéséhez.
Egyelőre 44 település jelezte, hogy részt kíván venni a projektben saját hulladékgondjainak rendezésére. Az EU brüsszeli központja a februárban lejárt határidőt május végéig meghosszabbította, s ez idő alatt dolgozza ki a társulás a lerakók kibővítésének, korszerűsítésének feltételrendszerét - ismertette a társulás elnöke.
Amennyiben a kész tervet a környezetvédelmi tárca és Brüsszel elfogadja, még az idén közbeszerzési eljárás alapján kiválasztják a beruházót, s 2007-től 50-50 százalékos arányban a két korszerűsített lerakó megkezdheti a hulladék befogadását, válogatását, újrahasznosításának előkészítését.
Budapest Portál
Megkezdődtek az előkészületek a Gödöllő és Kerepes határában, valamint a Nógrádmarcaliban már működő hulladéklerakó továbbfejlesztésére, amely az Észak-kelet Pest Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulásba tömörülő falvak, városok kommunális szemetét fogadja be - mondta Gémesi György a sajtótájékoztatón.
Az uniós előírások szerint létesülő, 6,6 milliárd forintból megvalósuló lerakóhoz hárommilliárd forinttal járul hozzá az unió. Mivel a helyszínül szóba jöhető községek többsége helyi népszavazáson elutasította a beruházást, veszélybe került az uniós támogatás. Ezért most Gödöllő, Kerepes és Nógrádmarcali felajánlotta, hogy a meglévő hulladéklerakójukat korszerűsítik, és helyet adnak a régió központi hulladéklerakójának kiépítéséhez.
Egyelőre 44 település jelezte, hogy részt kíván venni a projektben saját hulladékgondjainak rendezésére. Az EU brüsszeli központja a februárban lejárt határidőt május végéig meghosszabbította, s ez idő alatt dolgozza ki a társulás a lerakók kibővítésének, korszerűsítésének feltételrendszerét - ismertette a társulás elnöke.
Amennyiben a kész tervet a környezetvédelmi tárca és Brüsszel elfogadja, még az idén közbeszerzési eljárás alapján kiválasztják a beruházót, s 2007-től 50-50 százalékos arányban a két korszerűsített lerakó megkezdheti a hulladék befogadását, válogatását, újrahasznosításának előkészítését.
Budapest Portál