Felújítják a pesti főpostát

Állványozzák a pesti főpostát a Városház utcában, a főpolgármesteri hivatallal szemben.
Az 1873-ban, Koch Henrik, és sógora, Skalnitzky Antal tervei alapján, eklektikus stílusban épült ház nemrég gazdát cserélt: többségi tulajdonát egy külföldi befektetőkből álló projektcég vásárolta meg a Magyar Telekomtól.

A földszinten Budapest egyik legrégibb és legnagyobb postahivatala működik, s a jövőben is működni fog.

Az ingatlan hasznosításával megbízott Gestim Kft.-től megtudtuk, a következő öt hónapban felújítják a homlokzatot, restaurálják a szobrokat és az eredeti feliratokat is.

A belső terek átalakítása, felújítása annak ismeretében történik majd, hogy milyen új funkciót találnak az épületnek - ez ugyanis még nem dőlt el.


(Forrás:www.budapest.hu)

Szóljon hozzá!