Felavatták az ország legkorszerűbb műtőit a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban - Budapest
Budapest - Magyarország legkorszerűbb műtőit avatták fel ma a budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórházban. A fejlesztés költsége meghaladja a 10 milliárd forintot.
A Bajcsy-Zsilinszky Kórház új műtéti és diagnosztikai tömbjének köszönhetően került fel intézmények listájára. A kórházfejlesztés során 8750 négyzetméter területű épület készült el.
Dr. Dobosi Zsolt főigazgató-helyettes a Magyar Rádiónak elmondta: a műtéti diagnosztikai tömb 10,1 milliárdból épült, abból 5 milliárdot a kormány, 5,1 milliárdot pedig a főváros biztosított. Szeptember 15-én volt az ünnepélyes átadás ma pedig az első műtétet elvégezték az épületben. A műszerezettség ebben az épületben 6 milliárdot tett ki.
Kérdésünkre, hogy milyen műszerpark fejlesztést hajtottak végre, dr. Dobosi Zsolt elmondta:, hogy a régi épületből nem hoztak át semmilyen műszert. Hétszer pályáztak erre a céltámogatásra, de végül sikerült. Minden olyan beteget el kell lássanak, aki a területükön van, beteget tovább nem küldhetünk.
A főigazgató-helyettes hozzátette: „Még senki nem tudja, hogy mi lesz április elsejétől. Ígéret van arra, hogy a kiemelt kórházaknak a finanszírozása megváltozik, de egyelőre még mi sem tudjuk, hogy ez hogyan fog történni”.
www.budapest.hu - MCOnet
Felavatták az ország legkorszerűbb műtőit a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Dr. Dobosi Zsolt főigazgató-helyettes a Magyar Rádiónak elmondta: a műtéti diagnosztikai tömb 10,1 milliárdból épült, abból 5 milliárdot a kormány, 5,1 milliárdot pedig a főváros biztosított. Szeptember 15-én volt az ünnepélyes átadás ma pedig az első műtétet elvégezték az épületben. A műszerezettség ebben az épületben 6 milliárdot tett ki.
Kérdésünkre, hogy milyen műszerpark fejlesztést hajtottak végre, dr. Dobosi Zsolt elmondta:, hogy a régi épületből nem hoztak át semmilyen műszert. Hétszer pályáztak erre a céltámogatásra, de végül sikerült. Minden olyan beteget el kell lássanak, aki a területükön van, beteget tovább nem küldhetünk.
A főigazgató-helyettes hozzátette: „Még senki nem tudja, hogy mi lesz április elsejétől. Ígéret van arra, hogy a kiemelt kórházaknak a finanszírozása megváltozik, de egyelőre még mi sem tudjuk, hogy ez hogyan fog történni”.
www.budapest.hu - MCOnet
Felavatták az ország legkorszerűbb műtőit a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu