Fejlesztik a sürgősségi ellátást
Eredményt hirdettek az egészségügyi tárca sürgősségi ellátás fejlesztésére kiírt pályázatain, melyek keretösszege együttesen meghaladta az egymilliárd forintot.
Elbírálták a sürgősségi ellátás javítására kiírt pályázatokat; az elnyerhető összeg több mint egymilliárd forint volt - mondta Vojnik Mária, az Egészségügyi Minisztérium politikai államtitkára.
A pályázatok célja, hogy az országban tényleges esélyegyenlőség alakuljon ki a sürgősségi ellátásban, amire garancia az azonos szintű, átlátható, magas színvonalú működési és a műszeres felszereltség.
A "Központi alapellátási ügyelet létrehozása és fejlesztése" című pályázaton - amelyre 500 millió forint állt rendelkezésre - 81 nyertest hirdettek. Vojnik Mária hozzáfűzte: megvizsgálva a pályázókat, az ország mind a hét területi régiójában találtak nyerteseket.
A pályázatok feltétele volt, hogy a pályázó önkormányzatnak vagy többcélú kistérségi társulásnak rendelkezni kellett a tulajdonosok támogatásával és saját erővel. A pályázaton megnyerhető összeg a bekerülési költség mintegy 60 százaléka volt.
A központi ügyeleti rendszer lényege, hogy olyan rendelőhálózatot kell kialakítani a térségekben, ahol összevont ügyeletekben látnák el a betegeket.
A sürgősségi centrumok és osztályok létrehozására és fejlesztésére kiírt pályázaton az elnyerhető összeg 750 millió forint volt. Ezen a pályázaton 19 nyertest hirdettek. Százmillió forint összértékben pályázni lehetett a már meglévő sürgősségi osztályok gép-műszer felszereltségének javítására. Ennél a pályázatnál is 19 intézményt hirdettek nyertesnek.
Vojnik Mária elmondta: az egyes intézményekhez tartozó helikopterleszállók építésére kiírt pályázaton nem hirdettek eredményt.
(Forrás:www.budapest.hu)
A pályázatok célja, hogy az országban tényleges esélyegyenlőség alakuljon ki a sürgősségi ellátásban, amire garancia az azonos szintű, átlátható, magas színvonalú működési és a műszeres felszereltség.
A "Központi alapellátási ügyelet létrehozása és fejlesztése" című pályázaton - amelyre 500 millió forint állt rendelkezésre - 81 nyertest hirdettek. Vojnik Mária hozzáfűzte: megvizsgálva a pályázókat, az ország mind a hét területi régiójában találtak nyerteseket.
A pályázatok feltétele volt, hogy a pályázó önkormányzatnak vagy többcélú kistérségi társulásnak rendelkezni kellett a tulajdonosok támogatásával és saját erővel. A pályázaton megnyerhető összeg a bekerülési költség mintegy 60 százaléka volt.
A központi ügyeleti rendszer lényege, hogy olyan rendelőhálózatot kell kialakítani a térségekben, ahol összevont ügyeletekben látnák el a betegeket.
A sürgősségi centrumok és osztályok létrehozására és fejlesztésére kiírt pályázaton az elnyerhető összeg 750 millió forint volt. Ezen a pályázaton 19 nyertest hirdettek. Százmillió forint összértékben pályázni lehetett a már meglévő sürgősségi osztályok gép-műszer felszereltségének javítására. Ennél a pályázatnál is 19 intézményt hirdettek nyertesnek.
Vojnik Mária elmondta: az egyes intézményekhez tartozó helikopterleszállók építésére kiírt pályázaton nem hirdettek eredményt.
(Forrás:www.budapest.hu)