Európai adóellenőrök üléseztek Budapesten

A magyar adóhatóság aktív szereplője kíván lenni az adócsalások elleni európai összefogásnak - közölte az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH).
A szorosabb adóügyi együttműködési lehetőségekről június 27. és 29. között Budapesten tárgyaltak a 25 tagállam, valamint a tagjelölt Románia és Bulgária adóellenőrzési képviselői.


Az APEH MTI-hez eljutatott közleménye szerint a konferencián megvitatták a hatályos közösségi jogszabályokon alapuló, és a szorosabb nemzetközi adóügyi együttműködési lehetőségeket, illetve megerősítették az együttes nemzetközi adóellenőrzések fokozásának szükségességét.


Az unióban egyre több tagállamban telepednek meg multinacionális nagyvállalatok, és terjednek a határokon átnyúló, egyre bonyolultabbá váló egyéb üzleti kapcsolatok, ügyletek. Ezért szükségessé válik a gyors információcsere a tagállami adóhatóságok között, melynek leghatékonyabb módja az együttes ellenőrzések megindítása - olvasható a közleményében.

(Forrás:www.budapest.hu)


Szóljon hozzá!