"Európa-fát" ültettek Budapesten - Budapest
Budapest - A Római Szerződés aláírásának 50. évfordulója alkalmából „Európa-fát” ültetett Demszky Gábor főpolgármester, valamint az érintett hat állam Franciaország, Németország, Olaszország, Luxemburg, Belgium, Hollandia nagykövete csütörtökön a Roosevelt téren.
Az ünnepélyes megemlékezésen Demszky Gábor elmondta, hogy fél évszázaddal ezelőtt Rómában hat európai állam - a Benelux-országok, Franciaország, Németország és Olaszország - szintén elültetett egy facsemetét. Az akkori facsemetéből terebélyes fa lett akárcsak a hat ország gazdasági közösségéből, amely mára már 27 európai országnak az élet majd’ minden területére kiterjedő politikai uniója.
Az Európai Gazdasági Közösségnek, illetve az Európai Uniónak egyszerre kellett és kell kifejeznie a közös víziót és a nemzeti érdekeket. Ezt a kényes egyensúlyt egy ma is létező szervezeti háromszög biztosítja: a bizottság, a tagállamok képviselőiből álló tanács és egy parlamenti közgyűlés - hangsúlyozta ki a főpolgármester.
A városvezető a megemlékezésen felhívta a figyelmet arra, hogy Európa 1990 óta biztonsági szempontból „szélárnyékba” került. Elmondása szerint ezt a „kegyelmi időszakot” kell kihasználni a felkészüléshez a jövendő biztonság-, gazdaság- és energiapolitikai kihívások megválaszolására. Nem várhatunk újabb 50 évig egy közös, egységes, atlanti elkötelezettségű, semmilyen zsarolásnak nem engedő uniós kül- és biztonságpolitika megteremtésével - fűzte hozzá Demszky Gábor.
A főpolgármester kitért továbbá arra is, hogy fontos, hogy az európai állampolgárság mellé kialakítsuk az európai állampolgári tudatot is, mivel csak ekkor leszünk képesek radikális - akár rövidtávon fájdalmas, de az EU globális versenyképességét biztosító - reformokat bevezetni. A Berlini Nyilatkozatban kiemelt célok, és a tervezett új kormányközi konferencia hozzásegít mindehhez - mondta a városvezető.
Ennek a hársfának az elültetése Budapest egyik legszebb terén azt a meggyőződésemet jelképezi, hogy az Európai Unió újabb félszázad múltán még a mainál is szívósabb, termékenyebb és erősebb lesz. Olyan fához hasonlatos, amelynek hatalmas lombkoronája védelmet nyújt minden európai nemzetnek és állampolgárnak - zárta beszédét Demszky Gábor.
Giulio Andreotti volt olasz miniszterelnök gratulált, és háláját fejezte ki Budapest főpolgármesterének, hogy megvalósulhatott ez a kezdeményezés.
Remélem, hogy országainkban a jólét és a biztonság is úgy növekszik majd, mint ez a Római Szerződés aláírásának 50. évfordulója alkalmából elültetett fa - tette hozzá a volt olasz miniszterelnök.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
"Európa-fát" ültettek Budapesten - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Az Európai Gazdasági Közösségnek, illetve az Európai Uniónak egyszerre kellett és kell kifejeznie a közös víziót és a nemzeti érdekeket. Ezt a kényes egyensúlyt egy ma is létező szervezeti háromszög biztosítja: a bizottság, a tagállamok képviselőiből álló tanács és egy parlamenti közgyűlés - hangsúlyozta ki a főpolgármester.
A városvezető a megemlékezésen felhívta a figyelmet arra, hogy Európa 1990 óta biztonsági szempontból „szélárnyékba” került. Elmondása szerint ezt a „kegyelmi időszakot” kell kihasználni a felkészüléshez a jövendő biztonság-, gazdaság- és energiapolitikai kihívások megválaszolására. Nem várhatunk újabb 50 évig egy közös, egységes, atlanti elkötelezettségű, semmilyen zsarolásnak nem engedő uniós kül- és biztonságpolitika megteremtésével - fűzte hozzá Demszky Gábor.
A főpolgármester kitért továbbá arra is, hogy fontos, hogy az európai állampolgárság mellé kialakítsuk az európai állampolgári tudatot is, mivel csak ekkor leszünk képesek radikális - akár rövidtávon fájdalmas, de az EU globális versenyképességét biztosító - reformokat bevezetni. A Berlini Nyilatkozatban kiemelt célok, és a tervezett új kormányközi konferencia hozzásegít mindehhez - mondta a városvezető.
Ennek a hársfának az elültetése Budapest egyik legszebb terén azt a meggyőződésemet jelképezi, hogy az Európai Unió újabb félszázad múltán még a mainál is szívósabb, termékenyebb és erősebb lesz. Olyan fához hasonlatos, amelynek hatalmas lombkoronája védelmet nyújt minden európai nemzetnek és állampolgárnak - zárta beszédét Demszky Gábor.
Giulio Andreotti volt olasz miniszterelnök gratulált, és háláját fejezte ki Budapest főpolgármesterének, hogy megvalósulhatott ez a kezdeményezés.
Remélem, hogy országainkban a jólét és a biztonság is úgy növekszik majd, mint ez a Római Szerződés aláírásának 50. évfordulója alkalmából elültetett fa - tette hozzá a volt olasz miniszterelnök.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
"Európa-fát" ültettek Budapesten - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz