EU: kulturális fővárosi címért pályázunk

"A fővárosi önkormányzat pályázni kíván az Európai Uniónál a 2010. évi Európa Kulturális Fővárosa cím elnyerésére - közölték fővárosi képviselők az MTI-vel.
Bőhm András, a fővárosi SZDSZ és Gy. Németh Erzsébet, az MSZP frakcióvezetője elmondta, hogy a Fővárosi Közgyűlés várhatóan még áprilisban dönt a pályázat benyújtásáról. A kabinet által hétfőn támogatott alapkoncepció a miniszterelnök által tavaly februárban meghirdetett Európa Tervvel összhangban azt hangsúlyozza, hogy a cím alapvetően hozzájárulhat a modern magyar kultúra és az európai szellemiség kiteljesedéséhez."

www.budapest.hu