Érvénytelen volt a népszavazás Pestszentlőrincen
Érvénytelen volt a vasárnapi népszavazás a pestszentimrei részönkormányzat létrehozásáról, az intézmény azonban ennek ellenére is létrejön - közölte a XVIII. kerületi szocialista polgármester és az Országos Választási Iroda vezetője az MTI-vel hétfőn.
A XVIII. kerületben tartott népszavazás az alacsony részvétel miatt érvénytelen volt. A szavazásra jogosultak 14 százaléka, 2.293 választó vett
részt a népszavazáson, a voksok 90 százaléka támogatta a településrészi önkormányzat megalakulását - mondta Rytko Emília, az Országos Választási Iroda vezetője. Az érvénytelen népszavazás kérdése az volt, hogy Pestszentimre
érdekeit önálló városrészi önkormányzat képselje-e a közigazgatás keretein belül - tette hozzá.
Mester László XVIII. kerületi polgármester elmondta: a településrészi önkormányzat létrehozásáról már döntött a képviselő-testület, így a népszavazás érvénytelensége nem befolyásolja annak megalakulását.
(Forrás:www.budapest.hu)
részt a népszavazáson, a voksok 90 százaléka támogatta a településrészi önkormányzat megalakulását - mondta Rytko Emília, az Országos Választási Iroda vezetője. Az érvénytelen népszavazás kérdése az volt, hogy Pestszentimre
érdekeit önálló városrészi önkormányzat képselje-e a közigazgatás keretein belül - tette hozzá.
Mester László XVIII. kerületi polgármester elmondta: a településrészi önkormányzat létrehozásáról már döntött a képviselő-testület, így a népszavazás érvénytelensége nem befolyásolja annak megalakulását.
(Forrás:www.budapest.hu)