Eredményes "adventi autóvadászat"

Vasárnap 0 óráig a hagyományos "adventi autóvadászaton" a rendőrség és a polgárőrség 43 lopott vagy körözött autó talált meg.
Az akció során számítógépes, kamerás technikával szűrik ki a lopott gépkocsikat - ismertette Bene László országos rendőrfőkapitány. A gépjárműbűnözés mára iparág lett, de a korábbi esztendők évi 16.000 autólopásához képest mostanra a felére csökkent az évente eltulajdonított gépkocsik száma, ami annak is köszönhető, hogy a polgárőrökkel közösen lépnek fel ellene - mondta Bene László. "A bűnözés elleni fellépés csak társadalmi összefogással lehetséges, (...) ez most egy ilyen jó példa" - hangsúlyozta a rendőrfőkapitány.

(Forrás:www.budapest.hu)