Eltűnőben a pesti zsidónegyed
"Az ember meghökken, ha sétára indul a Nagykörút és a Károly körút határolta területen.
Az elmúlt években alaposan megváltozott a Belső-Erzsébetváros legsűrűbben beépített fertálya, a régi pesti zsidónegyedként ismert városrész. Számos ház eltűnt, a legutóbbi időkben pedig új épületek nőttek ki a földből a lebontottak helyén. Hatalmas irodaházak emelkednek a körgangos lakóházak helyén, másutt meg öt-hat emelet magasba épült mediterrán erkélyekbe ütközik a tekintet."
(Forrás:www.nepszabadsag.hu)
(Forrás:www.nepszabadsag.hu)