Eltűnnek a pakuratavak?

"Hamarosan megszüntetik a Szemere-telepi szennyezést is
Felcsillant a remény, hogy felszámolják Budapest legrégebbi és legnagyobb talajszennyezését, a Szemere-telepi pakura-tavakat - értesültünk. Vajda Pál főpolgármester-helyettes hétfőn ígéretet tett a XVIII. kerület polgármesterének, Mester Lászlónak, hogy heteken belül megtalálják a megoldást, amelynek köszönhetően újraindulhat a kármentesítés - tájékoztatta lapunkat a polgármester.

A XVIII. kerületi Szemere-telepen az ötvenes években kezdte a talajba ásott, szigetelés nélküli gödrökben tárolni - és onnan árusítani - a tüzeléshez használt pakurát az akkori Tüzép. A vállalat gyakorlatilag a rendszerváltozásig ténykedett a telepen, a becslés szerint 3500 köbméternyi pakurát hagyott a tetthelyen. "

(Forrás:www.nepszabadsag.hu)