Együttműködési megállapodást írt alá a Fővárosi Vízművek és a Füvészkert
Együttműködési megállapodást írt alá a Fővárosi Vízművek és Füvészkert vezetése - jelentették be csütörtökön Budapesten.
A megállapodás szerint a következő öt évben a vízszámla nagy részét a cég állja az ELTE Botanikus Kertjében - mondta el a Független Hírügynökségnek a Fővárosi Vízművek kommunikációs osztályvezetője.
Lévai Zsuzsanna a támogatás mértékéről csak annyit árult el, hogy milliós nagyságrendű és a Füvészkert ivóvízre fordított költségeinek kétharmadát fedezi évente. Az osztályvezető hozzátette, a botanikus kert a főváros egyik legnagyobb vízfogyasztója. Ismert az intézmény nehéz anyagi helyzete, így a vízművek azzal támogatja a kertet, amire az egyik legnagyobb szüksége van.
Lévai Zsuzsanna azt is elmondta, hogy a Föld napja alkalmából, de egy nappal április 22-e előtt ingyenesen látogatható lesz a Füvészkert. Az ingyenes pénteken elsősorban óvodás és iskolás csoportok látogatását várják. A gyerekek például információs táblákon ismerkedhetnek meg a környezetvédelem fontosságával. A látogatás végén pedig kisebb ajándékokért feladatlapot tölthetnek ki a diákok.
(Forrás:www.budapest.hu)
Lévai Zsuzsanna a támogatás mértékéről csak annyit árult el, hogy milliós nagyságrendű és a Füvészkert ivóvízre fordított költségeinek kétharmadát fedezi évente. Az osztályvezető hozzátette, a botanikus kert a főváros egyik legnagyobb vízfogyasztója. Ismert az intézmény nehéz anyagi helyzete, így a vízművek azzal támogatja a kertet, amire az egyik legnagyobb szüksége van.
Lévai Zsuzsanna azt is elmondta, hogy a Föld napja alkalmából, de egy nappal április 22-e előtt ingyenesen látogatható lesz a Füvészkert. Az ingyenes pénteken elsősorban óvodás és iskolás csoportok látogatását várják. A gyerekek például információs táblákon ismerkedhetnek meg a környezetvédelem fontosságával. A látogatás végén pedig kisebb ajándékokért feladatlapot tölthetnek ki a diákok.
(Forrás:www.budapest.hu)