Együttműködési megállapodás a modern és sikeres Budapestért
Demszky Gábor főpolgármester és Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter a versenyképes nagyvárosi tér erősítését, valamint a régió gazdaságfejlesztési elképzeléseit támogató együttműködési megállapodást írt alá a hétfői sajtótájékoztatón.
Az IHM és a főváros az információs társadalom kiépítésében, többek között az elektronikus szolgáltatások, az e-közigazgatás, az e-demokrácia és az elektronikus információk szabadságával kapcsolatos területeken kíván együttműködni. Az eseményen részt vett Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes.
Magyarország csak akkor lehet sikeres, ha tudásalapú társadalommá válik - de akkor kiugróan sikeres lehet. A tudásalapú társadalom pedig a globalizáció korában az informatikán alapuló társadalmat jelenti.
Budapest Magyarország egyetlen világvárosa. Az ország rajta keresztül kapcsolódik a globális világhoz.
Magyarország sikeres, versenyképes jövőjéhez az út tehát csak az informatika és Budapest együttes fejlesztésén át vezet. Ennek legjobb módja az infokommunikációs eszközök használatának és az elektronikus szolgáltatásoknak a minél szélesebb körű elterjesztése az ország fővárosában. Az eredmények: több munkahely, az életminőség javulása, hatékonyabb és demokratikusabb önkormányzás, tovább bővülő idegenforgalom.
Ennek megalapozásaként a mai napon az Informatikai és Hírközlési Minisztérium és Budapest Főváros Önkormányzata együttműködési megállapodást ír alá. A megállapodás alapjában két nagy területre vonatkozik: egyrészt az elektronikus szolgáltatások színvonalának és volumenének növelésére, másrészt az elektronikus közigazgatás, az elektronikus demokrácia kiterjesztésére - mondta Demszky Gábor főpolgármester.
Demszky Gábor és Kovács Kálmán egyetértettek abban, hogy Magyarország versenyképességének és jövőjének kulcsa az információs társadalom kiépítése, az élet valamennyi területét átható modernizáció
Miután ma már egy világváros is jelentős részben az internet segítségével kapcsolódik a világ többi részéhez, kibővítjük avárosi internetezési lehetőségeket. A fővárosi internet egy évtizeden belül olyan alapszolgáltatás lesz, mint a közúthálózat, a metró, a posta, a kávéház, az újságosstand vagy a taxi. A főváros frekventált helyein mindenütt vezeték nélküli internet-elérést biztosítunk. Első lépésben kidolgozzuk ennek feltételeit, tárgyalásokat kezdeményezünk a már működő vezeték nélküli elérési pontok üzemeltetőivel korlátozott tartalmú, ingyenes szolgáltatások kialakítása érdekében és megkezdjük a kijelölt helyekre "hotspot”-ok, úgynevezett „eMagyarország foltok” telepítését - közölte a főpolgármester.
A megállapodásban foglalt célok elérése érdekében továbbá együttműködési konzultációs bizottságot is felállítanak konkrét projektek tervezésére, az elért eredmények nyomon követésére és egyeztetésére.
Megalakítjuk a Fővárosi Infopolitikai Testületet. Ennek a grémiumnak a célja az elektronikus szolgáltatások bővítése és minőségük javítása, résztvevői pedig a legjelentősebb távközlési szolgáltatók, az elektronikus szolgáltatók valamint a fővárosi üzleti, turisztikai és civil szféra képviselői lesznek. A tanácskozó testület feladata Budapest informatikai jövőképének kialakítása, az infopolitikai stratégia meghatározása, majd ennek alapján közös projektekre történő javaslattétel, valamint a piaci és közösségi érdekeket egyaránt szolgáló fejlesztések elindítása lesz a Budapesten élők és dolgozók kényelmének érdekében -említette Demszky Gábor.
(Forrás:www.budapest.hu)
Magyarország csak akkor lehet sikeres, ha tudásalapú társadalommá válik - de akkor kiugróan sikeres lehet. A tudásalapú társadalom pedig a globalizáció korában az informatikán alapuló társadalmat jelenti.
Budapest Magyarország egyetlen világvárosa. Az ország rajta keresztül kapcsolódik a globális világhoz.
Magyarország sikeres, versenyképes jövőjéhez az út tehát csak az informatika és Budapest együttes fejlesztésén át vezet. Ennek legjobb módja az infokommunikációs eszközök használatának és az elektronikus szolgáltatásoknak a minél szélesebb körű elterjesztése az ország fővárosában. Az eredmények: több munkahely, az életminőség javulása, hatékonyabb és demokratikusabb önkormányzás, tovább bővülő idegenforgalom.
Ennek megalapozásaként a mai napon az Informatikai és Hírközlési Minisztérium és Budapest Főváros Önkormányzata együttműködési megállapodást ír alá. A megállapodás alapjában két nagy területre vonatkozik: egyrészt az elektronikus szolgáltatások színvonalának és volumenének növelésére, másrészt az elektronikus közigazgatás, az elektronikus demokrácia kiterjesztésére - mondta Demszky Gábor főpolgármester.
Demszky Gábor és Kovács Kálmán egyetértettek abban, hogy Magyarország versenyképességének és jövőjének kulcsa az információs társadalom kiépítése, az élet valamennyi területét átható modernizáció
Miután ma már egy világváros is jelentős részben az internet segítségével kapcsolódik a világ többi részéhez, kibővítjük avárosi internetezési lehetőségeket. A fővárosi internet egy évtizeden belül olyan alapszolgáltatás lesz, mint a közúthálózat, a metró, a posta, a kávéház, az újságosstand vagy a taxi. A főváros frekventált helyein mindenütt vezeték nélküli internet-elérést biztosítunk. Első lépésben kidolgozzuk ennek feltételeit, tárgyalásokat kezdeményezünk a már működő vezeték nélküli elérési pontok üzemeltetőivel korlátozott tartalmú, ingyenes szolgáltatások kialakítása érdekében és megkezdjük a kijelölt helyekre "hotspot”-ok, úgynevezett „eMagyarország foltok” telepítését - közölte a főpolgármester.
A megállapodásban foglalt célok elérése érdekében továbbá együttműködési konzultációs bizottságot is felállítanak konkrét projektek tervezésére, az elért eredmények nyomon követésére és egyeztetésére.
Megalakítjuk a Fővárosi Infopolitikai Testületet. Ennek a grémiumnak a célja az elektronikus szolgáltatások bővítése és minőségük javítása, résztvevői pedig a legjelentősebb távközlési szolgáltatók, az elektronikus szolgáltatók valamint a fővárosi üzleti, turisztikai és civil szféra képviselői lesznek. A tanácskozó testület feladata Budapest informatikai jövőképének kialakítása, az infopolitikai stratégia meghatározása, majd ennek alapján közös projektekre történő javaslattétel, valamint a piaci és közösségi érdekeket egyaránt szolgáló fejlesztések elindítása lesz a Budapesten élők és dolgozók kényelmének érdekében -említette Demszky Gábor.
(Forrás:www.budapest.hu)