Egy hónap múlva kezdődik a 2-es metró felújítása

"A munkálatok június 19-én kezdődnek és feltehetően augusztus 30-án fejeződnek be;
a felújítás ideje alatt ötven új Volvo-busszal szállítják az utasokat - közölte a Budapesti Közlekedési Vállalat (BKV) vezérigazgatója.


A tervek szerint a Stadionok és a Deák tér között ötven új Volvo buszt állítanak forgalomba a metró pótlására. Ezek a járatok az adott szakaszon a metró minden megállóját érintik, és a teljes vonalon külön buszsávot biztosítanak számukra a gyors haladás érdekében - mondta Aba Botond. Hozzátette: a Deák tértől a Déli pályaudvarig metró szállítja az utasokat, de a Kossuth téren nem áll meg a szerelvény, mert ezt a megállót teljesen felújítják - írja az MTI."

(Forrás:www.budapest.hu)