Egészségügyi támogatásra pályázik a főváros

A regionális egészségügyi tanács létrehozásához vissza nem térítendő támogatásra pályázik a szaktárcánál a főváros - derült ki a Főpolgármesteri Kabinet hétfői ülésén.
Szolnoki Andrea főpolgármester-helyettes az MTI-nek hétfőn elmondta kabinetülés támogatta a pályázat benyújtását. A szabad demokrata politikus kifejtette: a regionális egészségügyi tanácsot a fővárosi és a Pest megyei önkormányzat hozná létre. A Fővárosi Közgyűlés még ezen a héten dönt erről, és várhatóan a Pest megyei közgyűlés is rövidesen határoz.

A főpolgármester-helyettes közölte: a szervezet létrehozását követően az egészségügyi fejlesztési tanács hozzájárulásával összehangoltan valósulhatnak meg a különböző beruházások, fejlesztések, műszerbeszerzések. Ezzel szeretnék elkerülni az olyan helyzeteket, amikor például egyidejűleg telepítettek CT-vizsgálót a Kútvölgyi úti kórházba és a szomszédságában lévő János kórházba. A jövőben azokkal a fejlesztéssekkel lehet pályázhat állami cél- és címzett támogatásra, amelyet a regionális egészségügyi tanácsok támogatnak - tette hozzá a főpolgármester-helyettes.

(Budapest Portál)