Dunaparti nosztalgia

50 éve indult útjára az első budapesti villamos. A főváros ünnepélyes megemlékezést tartott, és a Dunaparton nosztalgiázik egy évfordulós szerelvény.
Kereken 50 éve, 1956. március 31-én indult útjára az első UV típusú villamos a budapesti utcákon. Az évforduló alkalmából a BKV egy ötven éves nosztalgia szerelvényt indított útjára a kettes villamos vonalán. A Jászai Mari tér és a Vágóhíd között közlekedő 3200-as számú kocsi kettős alkalmat is ad a megemlékezésre.

144_2006040394242_761.JPG287_2006040394242_249.JPG


Nem csak az UV-k útra kelésének első alkalmára emlékezik a mai nap, de a patinás típus leszerelésére is. Másfél éven belül szolgálatba állnak a körúton az új Siemens Combino villamosok. Az így felszabaduló Ganz szerelvényeket átvezénylik a Kelenföldi kocsiszínbe, leszerelve az összes régebbi UV típust. A BKV képviselői megnyugtatásul közölték, hogy a selejtezéskor 1-1 UV szerelvényt megtartanak különféle múzeumok számára.

469_2006040394242_143.JPG104_2006040394242_195.JPG


Völgyi Attila - MCOnet