Donáth Ferencre emlékeztek a Farkasréti temetőben

Hitt a közvetlen demokráciában, a munkás önkormányzatban, amely még az 1980-as években is korszerűtlennek számított, különösen szabadságjogok híján - emlékezett Ludassy Mária filozófus, egyetemi tanár Donáth Ferencre a politikus halálának 20. évfordulóján a Farkasréti temetőben.
Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc kiemelkedő alakjának, a Nagy Imre-per egyik vádlottjának, az egykori demokratikus ellenzék egyik vezetőjének emléke előtt több aktív politikus és a közélettől már visszavonult személyiség hajtott fejet.

Sírjánál fia, Donáth László evangélikus lelkész, szocialista országgyűlési képviselő mellett megjelent Mécs Imre ,56-os halálraítélt, volt SZDSZ-es, jelenleg szocialista országgyűlési képviselő is.

Iványi Gábor metodista lelkész, egykori liberális képviselő bátor, szókimondó embernek nevezte a politikust, akinek élete a bibliában olvasható hitről tett tanúbizonyságot. Képünkön Nyers Rezső helyez el koszorút.


(Forrás:www.budapest.hu)

Szóljon hozzá!