Díjakat adott át a főpolgármester a Szociális Munka Napján - Budapest

Budapest - A Szociális Munka Napja alkalmából kedden, a Városháza Dísztermében a hetedik alkalommal köszöntötték, ...
... az emberek segítését hivatásszerűen felvállaló szakembereket. A rendezvényen beszédet mondott Skultéti József, a Szociálpolitikai Ügyosztály vezetője, Ikvai-Szabó Imre városfejlesztési, gazdálkodási és szociálpolitikai főpolgármester-helyettes, valamint Demszky Gábor főpolgármester is.

A Fővárosi Önkormányzat tartja fenn az ország legnagyobb tartós bentlakásos intézményrendszerét, ahol 28 intézmény ötvenkét telephelyén, közel négyezer közalkalmazott biztosítja, több mint nyolcezer budapesti lakos szociális ellátását.

A főpolgármester beszédében megemlítette, hogy a következő esztendőben várhatóan a Fővárosi Önkormányzat jövő évi költségvetésében - az államihoz hasonlóan - a visszafogottság, a források szűkössége és a kiadások mérséklése lesz jellemző. Az ágazat számára viszont jó hírként Demszky Gábor közölte: a megszorítások mellett is biztosítható lesz az intézményeink működéséhez szükséges források minimális szintje.

Mindemellett megkezdődnek az önkormányzat több milliárdos költségvetésű, 7 éves fejlesztési terve keretében a Dózsa György úti-, a Baross utcai Idősek Otthona és a puffer-intézmény rekonstrukciójának előkészületei - az országos tervpályázat lebonyolításával.

A főpolgármester felhívta a figyelmet, egy közelgő fontos eseményre is, miszerint a szociálpolitika területén a jövő év legnagyobb fővárosi eseménye az a szakmai konferencia lesz, amelyen a 10 esztendős Fővárosi Szociális Charta eredményeit és további feladatait tekintik át és fogalmazzák meg.

Pénzügyi korlátaink között további komoly feladataink vannak a segítő foglalkozású szakembereink megtartása, munkakörülményeik javítása, gondozottjaink komfortosabb elhelyezése területén is. A jelen gazdasági helyzetben felértékelődik az intézményeinkben önkéntes munkát végző segítők és az öngondoskodás különféle formáit tanító kollégáink szerepe.

Ismeretes: a konvergencia-program megszorító intézkedései között a szociális ellátás jogi környezete is jelentős változás előtt áll: a szociális törvény és végrehajtási rendeleteinek módosításai ott fekszenek a Kormány asztalán.

A Fővárosi Önkormányzat Főpolgármesteri Hivatal Szociálpolitikai Ügyosztálya az ágazatot felügyelő Főpolgármester-helyettes védnökségével 2006. évben immáron negyedik alkalommal hirdette meg szakmai pályázatát "Nálunk", "Otthonunk" címmel.
A Fővárosi Önkormányzat Főpolgármesteri Hivatal Szociálpolitikai Ügyosztálya az ágazatot felügyelő Főpolgármester-helyettes védnökségével 2006. évben immáron negyedik alkalommal hirdette meg szakmai pályázatát "Nálunk", "Otthonunk" címmel.


"OTTHONUNK" című pályázat nyertesei

Illés Tibor (Kéthely, ÉFO)
Pribék András ( Szentgotthárd, PBO)
Pintér Ferenc (Szombathely IO)
Vida Géza (BMSZKI –X. ker. Vaspálya u.56. Hajléktalanok Átmeneti Szállása)
Bisi Zsuzsanna ( Darvastó, ÉFO)


"NÁLUNK" című pályázat nyertesei

Őriné Fülöp Eszter – Némethné Dvorák Márta (Zsira ÉFO)
Tóthné Váczi Edit ( Gyula Idősek Otthona)
Némethyné Császár Anita ( Szentgotthárd, PBO)
Pap Éva – Provoda József (Tordas, ÉFO)
Nagy Katalin - Ferenczi Tímea – Szilágyi László (Darvastó, ÉFO)


Az Idősek Otthona Módszertani Osztály külön díját

Pötös Jolán - Hordós Erika kapták( Zsira, ÉFO)


www.budapest.hu - MCOnet

Díjakat adott át a főpolgármester a Szociális Munka Napján - Budapest - Mondja el véleményét!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu