Demszky : Utolsó állomásához érkezett a "Nyitott Városháza 2006" rendezvénysorozat
Ötrészes rendezvénysorozatunk utolsó, befejező állomásán vagyunk. Az elmúlt hetekben több ezer érdeklődő budapesti vett részt az elszámoló kampányunk józsefvárosi, újbudai, kőbányai, újpalotai helyszínein - mondta Demszky Gábor főpolgármester pénteken a "Nyitott Városháza 2006" rendezvénysorozat utolsó II. kerületiállomásán.
Az öt állomásból álló Nyitott városháza elnevezésű programsorozat célja, hogy a város vezetői fogadóórákon és fórumokon számoljanak be négyéves munkájukról, valamint, megteremtsék annak lehetőségét, hogy a budapestiek megtudják, mire fordította az önkormányzat a pénzüket. Az öt hétvégén, Budapest öt pontján zajló rendezvény során a főváros vezetése beszámolt a hamarosan lezáruló önkormányzati ciklusban végzett munkájáról - hangzott el a pénteken, a rendezvénysorozat utolsó állomásán tartott sajtótájékoztatóján.
Több szempontból is kiemelt kerület a második. Itt fizetik be a legtöbb személyi-jövedelem adót. 1,3 millió forint jut 1 lakosra. Ebben a kerületben működik a legtöbb vállalkozás is, csaknem 28 ezer. Ez igen jelentős szám az összesen 354 ezer fővárosi vállalkozáshoz képest. Budapesten belüli költözések szempontjából is közkedvelt a kerület. Ez azt jelenti, hogy az állandó vándorlásokat tekintve is többen költöznek be, mint akik elköltöznek a kerületből - ismertette Demszky Gábor főpolgármester.

Három éve már ez a trend Budapest vonatkozásában is igaz, mely többek között a II., IX., XI. és a XIII. kerületnek köszönhető. Ezekben a városrészekben a vezetése tudatosan ösztönzi a lakásépítéseket és a város-rehabilitációt, melyben szorosan együttműködik a fővárossal.
Egy lakókörnyezet vonzóvá tétele szempontjából lényeges kérdés a régi lakóházak felújítása is. Az elmúlt négy évben a főváros évente átlagosan 1,4 milliárdot adott a Városrehabilitációs Alapból társasházaknak és kerületeknek a házfelújításokra, valamint egész városnegyedek megújítására. A városrehabilitációs keretből ebben a ciklusban 221 millió forintot kapott a II. kerület, melyből 317 társasház kapott kamatmentes hitelt vagy vissza nem térítendő támogatást – derült ki az eseményen.
A városrehabilitációt a közterületek és zöldterületek rehabilitációjával is kiegészítjük. Az elmúlt 4 évben a kerületben a főváros a Széna teret újította fel 34 millió forintért. Ezen kívül 2005-ben a Bem rakpartra automatikus öntönzőrendszert telepítettünk. A kerület összesen az elmúlt 4 évben 18,5 millió forintot kapott a fővárostól zöldfelület rekonstrukcióra - mondta a főpolgármester.

A közel 20 millió forintból újult meg a Margit-park szökőkútja, a Nagy Imre tér, a Máriaremetei templomkert-játszótér és a Bajvívó utcai játszótér. A főváros a parkok fenntartásra, fapótlásra évente mintegy 70 millió forintot költ ebben a kerületben.
Ezt idén további 86 millió forinttal egészítettük ki, ebből a pénzből hajtotta végre a Pilisi Parkerdő Rt a budai parkerdők komplex revitalizációs programját. Ebből a pénzből olyan, a budapestiek által gyakran látogatott parkerdők újultak meg, mint a Normafa, a János-hegy vagy éppen a hűvösvölgyi Nagyrét - említette Demszky Gábor.
A főváros 2006-ban a Moszkva térre a metrófelújítással és a parkosítással együtt több mint 1 milliárd forintot költ. Ezen felül kiemelném két, a Moszkva térre tartó út felújítását is. A burkolattól a közművekig a Csalogány utcát és a Szilágyi Erzsébet fasort tesszük idén rendbe. A fasort már át is adtuk, de elkészült az Árpád fejedelem útja, a Nagykovácsi út, a Hidegkúti út, a Máriaremetei út is – folytatta a főpolgármester.

Egy élhető városhoz hozzátartozik egy jól működő közlekedési hálózat is. A II. kerületben előnyben részesítik a gyalogosokat, fejlesztik a közösségi közlekedési hálózatot, hogy vonzóvá váljon. Ezért felújították a 2-es metrót, a szentendrei HÉV-et, vásároltak új villamosokat és buszokat, illetve rekonstruálták a műemléki Hűvösvölgyi végállomást.
Bevált az a kerületi kezdeményezés is, amely szerint kitiltottuk a nehézgépjárműveket a kerületi utakról. Igazi változás azonban csak az északi M0-ás híd, és a 10-es útig megépülő körgyűrű hozhat majd. Ezzel Buda nagy részén csökkenne az átmenő forgalom, ami több százezer ember napi közlekedését könnyíthetné meg. Ez utóbbihoz arra is szükség van, hogy végre az óbudai önkormányzat vezetése is hozzájáruljon a gyűrű építéséhez - hangsúlyozta Demszky Gábor.
Moszkva tér - egy új, közösségi tér kialakítása
A kerület egyik probléma-gócpontja már évtizedek óta a Moszkva tér. A Podmaniczky Program alapvető feladatnak jelöli ki Buda központjának újjáélesztését.
Célunk egy új, valóban közösségi tér kialakítása, amelynek segítségével gyorsabban lehet közlekedni, de amelynek környékén élni is lehet, nagyságrendekkel jobb környezeti és városépítészeti feltételekkel. Több zöldterülettel, kevesebb ipari létesítménnyel, jobb tömegközlekedési hálózattal rendelkező, rendezett és tiszta teret tervezünk - közölte a főpolgármester.

Majd hozzátette: az erről szóló szabályozási terv a jövő heti közgyűlés elé kerül. E szerint összekötnék a 18-as, az 56-os villamos vonalát, de nagyobb zöldfelületet is kialakítanak a téren. A részletes átépítésre egy éven belül tervpályázatot írnak ki.
37 éve vitázunk arról, hogy milyen módon kellene a teret átépíteni. Most végre sikerült lezárni és pontot tenni a végére. Eldőlt, hogy a budaiaknak nem egy újabb bevásárlóközpontra, vagy mozira van szükségük, hanem egy közös élettérre. Ezért tettük le a voksunkat egy 21. századot idéző zöld park, zöld Moszkva tér létrehozása mellett - mondta Horváth Csaba, II. kerület polgármestere.
Az átépítések közel 30 milliárd forintba kerülhetnek, a kisebb átalakítástól és revitalizálástól a tömegközlekedési vonalak felújításán és átépítésén át egészen a teljes rehabilitációig.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky : Utolsó állomásához érkezett a "Nyitott Városháza 2006" rendezvénysorozat - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Több szempontból is kiemelt kerület a második. Itt fizetik be a legtöbb személyi-jövedelem adót. 1,3 millió forint jut 1 lakosra. Ebben a kerületben működik a legtöbb vállalkozás is, csaknem 28 ezer. Ez igen jelentős szám az összesen 354 ezer fővárosi vállalkozáshoz képest. Budapesten belüli költözések szempontjából is közkedvelt a kerület. Ez azt jelenti, hogy az állandó vándorlásokat tekintve is többen költöznek be, mint akik elköltöznek a kerületből - ismertette Demszky Gábor főpolgármester.
Három éve már ez a trend Budapest vonatkozásában is igaz, mely többek között a II., IX., XI. és a XIII. kerületnek köszönhető. Ezekben a városrészekben a vezetése tudatosan ösztönzi a lakásépítéseket és a város-rehabilitációt, melyben szorosan együttműködik a fővárossal.
Egy lakókörnyezet vonzóvá tétele szempontjából lényeges kérdés a régi lakóházak felújítása is. Az elmúlt négy évben a főváros évente átlagosan 1,4 milliárdot adott a Városrehabilitációs Alapból társasházaknak és kerületeknek a házfelújításokra, valamint egész városnegyedek megújítására. A városrehabilitációs keretből ebben a ciklusban 221 millió forintot kapott a II. kerület, melyből 317 társasház kapott kamatmentes hitelt vagy vissza nem térítendő támogatást – derült ki az eseményen.
A városrehabilitációt a közterületek és zöldterületek rehabilitációjával is kiegészítjük. Az elmúlt 4 évben a kerületben a főváros a Széna teret újította fel 34 millió forintért. Ezen kívül 2005-ben a Bem rakpartra automatikus öntönzőrendszert telepítettünk. A kerület összesen az elmúlt 4 évben 18,5 millió forintot kapott a fővárostól zöldfelület rekonstrukcióra - mondta a főpolgármester.
A közel 20 millió forintból újult meg a Margit-park szökőkútja, a Nagy Imre tér, a Máriaremetei templomkert-játszótér és a Bajvívó utcai játszótér. A főváros a parkok fenntartásra, fapótlásra évente mintegy 70 millió forintot költ ebben a kerületben.
Ezt idén további 86 millió forinttal egészítettük ki, ebből a pénzből hajtotta végre a Pilisi Parkerdő Rt a budai parkerdők komplex revitalizációs programját. Ebből a pénzből olyan, a budapestiek által gyakran látogatott parkerdők újultak meg, mint a Normafa, a János-hegy vagy éppen a hűvösvölgyi Nagyrét - említette Demszky Gábor.
A főváros 2006-ban a Moszkva térre a metrófelújítással és a parkosítással együtt több mint 1 milliárd forintot költ. Ezen felül kiemelném két, a Moszkva térre tartó út felújítását is. A burkolattól a közművekig a Csalogány utcát és a Szilágyi Erzsébet fasort tesszük idén rendbe. A fasort már át is adtuk, de elkészült az Árpád fejedelem útja, a Nagykovácsi út, a Hidegkúti út, a Máriaremetei út is – folytatta a főpolgármester.
Egy élhető városhoz hozzátartozik egy jól működő közlekedési hálózat is. A II. kerületben előnyben részesítik a gyalogosokat, fejlesztik a közösségi közlekedési hálózatot, hogy vonzóvá váljon. Ezért felújították a 2-es metrót, a szentendrei HÉV-et, vásároltak új villamosokat és buszokat, illetve rekonstruálták a műemléki Hűvösvölgyi végállomást.
Bevált az a kerületi kezdeményezés is, amely szerint kitiltottuk a nehézgépjárműveket a kerületi utakról. Igazi változás azonban csak az északi M0-ás híd, és a 10-es útig megépülő körgyűrű hozhat majd. Ezzel Buda nagy részén csökkenne az átmenő forgalom, ami több százezer ember napi közlekedését könnyíthetné meg. Ez utóbbihoz arra is szükség van, hogy végre az óbudai önkormányzat vezetése is hozzájáruljon a gyűrű építéséhez - hangsúlyozta Demszky Gábor.
Moszkva tér - egy új, közösségi tér kialakítása
A kerület egyik probléma-gócpontja már évtizedek óta a Moszkva tér. A Podmaniczky Program alapvető feladatnak jelöli ki Buda központjának újjáélesztését.
Célunk egy új, valóban közösségi tér kialakítása, amelynek segítségével gyorsabban lehet közlekedni, de amelynek környékén élni is lehet, nagyságrendekkel jobb környezeti és városépítészeti feltételekkel. Több zöldterülettel, kevesebb ipari létesítménnyel, jobb tömegközlekedési hálózattal rendelkező, rendezett és tiszta teret tervezünk - közölte a főpolgármester.
Majd hozzátette: az erről szóló szabályozási terv a jövő heti közgyűlés elé kerül. E szerint összekötnék a 18-as, az 56-os villamos vonalát, de nagyobb zöldfelületet is kialakítanak a téren. A részletes átépítésre egy éven belül tervpályázatot írnak ki.
37 éve vitázunk arról, hogy milyen módon kellene a teret átépíteni. Most végre sikerült lezárni és pontot tenni a végére. Eldőlt, hogy a budaiaknak nem egy újabb bevásárlóközpontra, vagy mozira van szükségük, hanem egy közös élettérre. Ezért tettük le a voksunkat egy 21. századot idéző zöld park, zöld Moszkva tér létrehozása mellett - mondta Horváth Csaba, II. kerület polgármestere.
Az átépítések közel 30 milliárd forintba kerülhetnek, a kisebb átalakítástól és revitalizálástól a tömegközlekedési vonalak felújításán és átépítésén át egészen a teljes rehabilitációig.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky : Utolsó állomásához érkezett a "Nyitott Városháza 2006" rendezvénysorozat - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu