Demszky ultimátumot adott a Combino-ügyben - Budapest
Demszky - Budapest - Amennyiben valamelyik Combino a következő időszakban akárcsak 5 percre is meghibásodik, visszaküldjük a Siemensnek...
Demszky - Budapest...- nyilatkozta Demszky Gábor az MTI-nek szombaton. Farkas Szilvia, a Siemens Zrt. kommunikációs igazgatója az MTI-nek elmondta: a Combino villamosok műszaki állapota és "rendelkezésre állása" megfelel a szerződésben meghatározott feltételeknek.
A főpolgármester, Demszky Gábor elmondta, hogy a Városháza kész jogi lépéseket is megfontolni a villamosok meghibásodása miatt. Demszky hangsúlyozta, hogy a Combinokat vissza kell vonni, ha a körúti forgalmat nem lehet velük zavartalanul lebonyolítani. "Nem számítottunk rá, hogy a világ egyik legnagyobb cégétől rendelt villamosok sorban meghibásodnak" - fűzte hozzá Demszky, egyben megjegyezte, hogy a történtek miatt magyarázatot vár a Siemenstől Budapest nevében.
Demszky Gábor, a főpolgármester szerint "olyan ez, mintha lecserélnénk a családi Ladát egy megbízható német autóra és az az első nap lerobban. Aztán bevisszük a márkaszervizbe, megcsinálják, hazavisszük és megint lerobban".
Demszky: "Minden nap más-más hibáról kapunk hírt, más-más indoklással. Lehet, hogy külön-külön ezek a hibák mind megmagyarázhatók valamivel" - mondta Demszky Gábor, hozzátéve, hogy nem magyarázatokra van szükség, hanem arra, hogy menjen a villamos. Demszky: "Vagy megcsinálják úgy, hogy zavartalanul működjön, vagy adják vissza a pénzt, amit kifizettünk érte" - jelentette ki Demszky Gábor.
Farkas Szilvia, a Siemens Zrt. kommunikációs igazgatója az MTI-nek elmondta: a Combino villamosok műszaki állapota és "rendelkezésre állása" megfelel a szerződésben meghatározott feltételeknek. Különleges javítási intézkedés jelenleg nem indokolt.
"Ha hivatalos megkeresést kapunk Demszky Gábortól, a főpolgármester úr médiában elhangzott álláspontjáról, a Siemens ugyancsak hivatalos úton válaszolni fog" – tette hozzá Farkas Szilvia.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky ultimátumot adott a Combino-ügyben - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A főpolgármester, Demszky Gábor elmondta, hogy a Városháza kész jogi lépéseket is megfontolni a villamosok meghibásodása miatt. Demszky hangsúlyozta, hogy a Combinokat vissza kell vonni, ha a körúti forgalmat nem lehet velük zavartalanul lebonyolítani. "Nem számítottunk rá, hogy a világ egyik legnagyobb cégétől rendelt villamosok sorban meghibásodnak" - fűzte hozzá Demszky, egyben megjegyezte, hogy a történtek miatt magyarázatot vár a Siemenstől Budapest nevében.
Demszky Gábor, a főpolgármester szerint "olyan ez, mintha lecserélnénk a családi Ladát egy megbízható német autóra és az az első nap lerobban. Aztán bevisszük a márkaszervizbe, megcsinálják, hazavisszük és megint lerobban".
Demszky: "Minden nap más-más hibáról kapunk hírt, más-más indoklással. Lehet, hogy külön-külön ezek a hibák mind megmagyarázhatók valamivel" - mondta Demszky Gábor, hozzátéve, hogy nem magyarázatokra van szükség, hanem arra, hogy menjen a villamos. Demszky: "Vagy megcsinálják úgy, hogy zavartalanul működjön, vagy adják vissza a pénzt, amit kifizettünk érte" - jelentette ki Demszky Gábor.
Farkas Szilvia, a Siemens Zrt. kommunikációs igazgatója az MTI-nek elmondta: a Combino villamosok műszaki állapota és "rendelkezésre állása" megfelel a szerződésben meghatározott feltételeknek. Különleges javítási intézkedés jelenleg nem indokolt.
"Ha hivatalos megkeresést kapunk Demszky Gábortól, a főpolgármester úr médiában elhangzott álláspontjáról, a Siemens ugyancsak hivatalos úton válaszolni fog" – tette hozzá Farkas Szilvia.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky ultimátumot adott a Combino-ügyben - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu