Demszky: Újpalotára érkezett a ''Nyitott Városháza 2006'' rendezvénysorozat - Budapest
Ötrészes rendezvénysorozatunk negyedik állomásán vagyunk.
Most Angyalföld, Újlipótváros, Rákospalota, Újpalota, Mátyásföld, Cinkota, valamint környékük van soron. Mától két napon át tartó programsorozat várja az itt élő lakosokat, akik fogadóórákon és fórumon is részt vehetnek - mondta Demszky Gábor főpolgármester pénteken a "Nyitott Városháza 2006" rendezvénysorozat mostani állomásán, Újpalotán.
A rendezvénysorozat negyedik, újpalotai állomásán tartott pénteki sajtótájékoztatón részt vett Bakonyi Tibor, Ikvai-Szabó Imre és Vajda Pál főpolgármester-helyettes is.
Az öt állomásból álló Nyitott városháza elnevezésű programsorozat célja, hogy a város vezetői fogadóórákon és fórumokon számoljanak be négyéves munkájukról, valamint, megteremtsék annak lehetőségét, hogy a budapestiek megtudják, mire fordította az önkormányzat a pénzüket. A rendezvénysorozat keretében a városvezetők bemutatják az egyes városrészekben megvalósult fejlesztéseket, programokat, eredményeket.
A kétnapos esemény nyitó napján az infrastruktúra fejlesztése és a lakásépítési helyzet került előtérbe.
Tavaly Budapesten átlagosan közel háromszor annyi lakás épült, mint az ezredfordulón. 2005-ben 12 ezer lakást adtak át, ami 21 százalékkal volt több, mint egy évvel korábban - hangzott el az eseményen.
A rendszerváltás után a XIII., a XV. És a XVI. kerületekben történtek a leglátványosabb városszerkezeti átalakulások. 2000 és 2004 között épült lakások egyötöde a XIII. kerületben található, míg a harmadik legtöbb lakást a XVI. kerületben építették fel. A 91 m2-es vagy annál nagyobb ingatlanoknak a legnagyobb része Újpalotán készült el.
A lakásépítési boomnak és az egyéb fővárosi beruházásoknak köszönhetően Budapest az utóbbi években kezdi visszahódítani azokat, akik az elmúlt években elhagyták a várost, és külföldről is toboroz lakókat. Tavaly már a külföldieket is figyelembe véve 3800-zal, azaz körülbelül egy községnyi emberrel többen költöztek Budapestre, mint ahányan elköltöztek innen. 2004-ben még csak 100 fő volt a bevándorlási többlet - közölte Demszky Gábor főpolgármester.
Majd hozzátette: ezek a rendkívül kedvező demográfiai és lakásépítési folyamatok azt mutatják, hogy a Podmaniczky Program közcélú beruházásaival együtt Budapest intenzív fejlődési pályára állt, és ez jobb életkörülményeket jelent a régi és a most ide költöző budapestieknek is.
Az új városrészek születése mellett a régi házak megőrzésére, felújítására is nagy hangsúlyt fektetnek mind a kerületi önkormányzatok, mind, pedig a főváros. Az elmúlt négy évben a főváros évente átlagosan 1,4 milliárd forintot adott a Városrehabilitációs Alapból a kerületeknek a házfelújításokra, illetve egész városnegyedek megújítására. Mindemellett a műemléki épületeket évente mintegy 200 millió forinttal segíti a Települési Értékvédelmi Támogatásból és a Műemlékvédelmi Alapból.
Az alapinfrastruktúra kiépítése a XIII., a XV. és a XVI. kerületben
Ebben a városrészben mindenképpen beszélnünk kell az M0-ás most készülő keleti szektoráról. Az elkerülő autóútnak köszönhetően ebben a három kerületben jelentősen csökkenni fog az autóforgalom, amit az itt lakók gondolom, már nagyon régóta vártak - említette Demszky Gábor.
Szintén ki kell emelnem az elmúlt 4 év eredményei közül, hogy idén júniusban a Fővárosi Közgyűlés döntött a körvasút menti körút megépítésről, ugyanis több ponton is módosítottuk Budapest szabályozási kerettervét, így egyebek közt lehetővé válik a körvasút menti körút megépítése. Budapest új körgyűrűjének megépítésére azért van szükség, mert az új Duna-híd, az Aquincum-híd megépítése miatt bővíteni kell a környék közúthálózatát - folytatta a főpolgármester.
Az elmúlt években a XIII.-XV.-XVI. kerületekben. jelentős fejlesztések és beruházások történtek.. Az útfelújítási programunk keretében a 3 kerületben összesen 26 útszakasz újult meg. A XIII. kerületben felújították például a Dagály utcát, a Reitter Ferenc utcát és az Újpesti alsó rakpartot. A XV. kerületben az M3-as bevezető szakasza, a Fő utca kapott új aszfaltszőnyeget, ahol ezzel egyidejűleg kerékpárút is épült. Ezen kívül megvalósult a Wesselényi utcai, a Fogarasi út–Csömöri útnál található, illetve a Szentmihályi úti felüljáró. A XVI. kerületben a Mátyás király utca egy szakaszát és a Rákospalota határutat rekonstruálták.
A fővárosi közműcégek az elmúlt 4 évben a 7 kilométer gáz-, 4,5 kilométer csatorna- és 26 kilométer vízvezetéket cseréltek ki és újítottak. Összesen 2,4 milliárd forintot fordítottak a XIII., a XV. és a XVI. kerületek közműhálózatának fejlesztésére.
Két nagyon jelentős beruházásunkat azonban mindenképpen szeretném kiemelni. Tavaly novemberben adtuk át ugyanis a Rákospalotai Hulladékhasznosító Mű új füstgázmosó berendezését, amelynek eredményeként Rákospalota és Budapest lakossága szó szerint fellélegezhetett, 2004-ben pedig elkészült a Fővárosi Levéltár új, Teve utcai épülete - jelentett ki Demszky Gábor.
A szemétégető rekonstrukciója Európa és Magyarország közös vállalkozása volt Budapesten évente 4,6 millió köbméter szilárd hulladék keletkezik. Ennek 60 százaléka a rákospalotai Hulladékhasznosító Műbe jut. A rekonstrukció során négy kazánt újítottak fel teljesen, ezen kívül felszereltek korszerű füstgáztisztító berendezést is, de bővítették a szociális épületeket, és elkészült egy környezetvédelmi tájékoztató központ is. Az új technológiával évente 420 ezer tonna szemetet tud feldolgozni a hulladékhasznosító üzem.
Az új Fővárosi Levéltár egész Közép-Európában különleges intézménynek számít. A feldolgozástól és raktározástól a kutatásig minden egy épületegyüttesben kapott helyet.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky: Újpalotára érkezett a "Nyitott Városháza 2006" rendezvénysorozat - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A rendezvénysorozat negyedik, újpalotai állomásán tartott pénteki sajtótájékoztatón részt vett Bakonyi Tibor, Ikvai-Szabó Imre és Vajda Pál főpolgármester-helyettes is.
Az öt állomásból álló Nyitott városháza elnevezésű programsorozat célja, hogy a város vezetői fogadóórákon és fórumokon számoljanak be négyéves munkájukról, valamint, megteremtsék annak lehetőségét, hogy a budapestiek megtudják, mire fordította az önkormányzat a pénzüket. A rendezvénysorozat keretében a városvezetők bemutatják az egyes városrészekben megvalósult fejlesztéseket, programokat, eredményeket.
A kétnapos esemény nyitó napján az infrastruktúra fejlesztése és a lakásépítési helyzet került előtérbe.
Tavaly Budapesten átlagosan közel háromszor annyi lakás épült, mint az ezredfordulón. 2005-ben 12 ezer lakást adtak át, ami 21 százalékkal volt több, mint egy évvel korábban - hangzott el az eseményen.
A rendszerváltás után a XIII., a XV. És a XVI. kerületekben történtek a leglátványosabb városszerkezeti átalakulások. 2000 és 2004 között épült lakások egyötöde a XIII. kerületben található, míg a harmadik legtöbb lakást a XVI. kerületben építették fel. A 91 m2-es vagy annál nagyobb ingatlanoknak a legnagyobb része Újpalotán készült el.
A lakásépítési boomnak és az egyéb fővárosi beruházásoknak köszönhetően Budapest az utóbbi években kezdi visszahódítani azokat, akik az elmúlt években elhagyták a várost, és külföldről is toboroz lakókat. Tavaly már a külföldieket is figyelembe véve 3800-zal, azaz körülbelül egy községnyi emberrel többen költöztek Budapestre, mint ahányan elköltöztek innen. 2004-ben még csak 100 fő volt a bevándorlási többlet - közölte Demszky Gábor főpolgármester.
Majd hozzátette: ezek a rendkívül kedvező demográfiai és lakásépítési folyamatok azt mutatják, hogy a Podmaniczky Program közcélú beruházásaival együtt Budapest intenzív fejlődési pályára állt, és ez jobb életkörülményeket jelent a régi és a most ide költöző budapestieknek is.
Az új városrészek születése mellett a régi házak megőrzésére, felújítására is nagy hangsúlyt fektetnek mind a kerületi önkormányzatok, mind, pedig a főváros. Az elmúlt négy évben a főváros évente átlagosan 1,4 milliárd forintot adott a Városrehabilitációs Alapból a kerületeknek a házfelújításokra, illetve egész városnegyedek megújítására. Mindemellett a műemléki épületeket évente mintegy 200 millió forinttal segíti a Települési Értékvédelmi Támogatásból és a Műemlékvédelmi Alapból.
Az alapinfrastruktúra kiépítése a XIII., a XV. és a XVI. kerületben
Ebben a városrészben mindenképpen beszélnünk kell az M0-ás most készülő keleti szektoráról. Az elkerülő autóútnak köszönhetően ebben a három kerületben jelentősen csökkenni fog az autóforgalom, amit az itt lakók gondolom, már nagyon régóta vártak - említette Demszky Gábor.
Szintén ki kell emelnem az elmúlt 4 év eredményei közül, hogy idén júniusban a Fővárosi Közgyűlés döntött a körvasút menti körút megépítésről, ugyanis több ponton is módosítottuk Budapest szabályozási kerettervét, így egyebek közt lehetővé válik a körvasút menti körút megépítése. Budapest új körgyűrűjének megépítésére azért van szükség, mert az új Duna-híd, az Aquincum-híd megépítése miatt bővíteni kell a környék közúthálózatát - folytatta a főpolgármester.
Az elmúlt években a XIII.-XV.-XVI. kerületekben. jelentős fejlesztések és beruházások történtek.. Az útfelújítási programunk keretében a 3 kerületben összesen 26 útszakasz újult meg. A XIII. kerületben felújították például a Dagály utcát, a Reitter Ferenc utcát és az Újpesti alsó rakpartot. A XV. kerületben az M3-as bevezető szakasza, a Fő utca kapott új aszfaltszőnyeget, ahol ezzel egyidejűleg kerékpárút is épült. Ezen kívül megvalósult a Wesselényi utcai, a Fogarasi út–Csömöri útnál található, illetve a Szentmihályi úti felüljáró. A XVI. kerületben a Mátyás király utca egy szakaszát és a Rákospalota határutat rekonstruálták.
A fővárosi közműcégek az elmúlt 4 évben a 7 kilométer gáz-, 4,5 kilométer csatorna- és 26 kilométer vízvezetéket cseréltek ki és újítottak. Összesen 2,4 milliárd forintot fordítottak a XIII., a XV. és a XVI. kerületek közműhálózatának fejlesztésére.
Két nagyon jelentős beruházásunkat azonban mindenképpen szeretném kiemelni. Tavaly novemberben adtuk át ugyanis a Rákospalotai Hulladékhasznosító Mű új füstgázmosó berendezését, amelynek eredményeként Rákospalota és Budapest lakossága szó szerint fellélegezhetett, 2004-ben pedig elkészült a Fővárosi Levéltár új, Teve utcai épülete - jelentett ki Demszky Gábor.
A szemétégető rekonstrukciója Európa és Magyarország közös vállalkozása volt Budapesten évente 4,6 millió köbméter szilárd hulladék keletkezik. Ennek 60 százaléka a rákospalotai Hulladékhasznosító Műbe jut. A rekonstrukció során négy kazánt újítottak fel teljesen, ezen kívül felszereltek korszerű füstgáztisztító berendezést is, de bővítették a szociális épületeket, és elkészült egy környezetvédelmi tájékoztató központ is. Az új technológiával évente 420 ezer tonna szemetet tud feldolgozni a hulladékhasznosító üzem.
Az új Fővárosi Levéltár egész Közép-Európában különleges intézménynek számít. A feldolgozástól és raktározástól a kutatásig minden egy épületegyüttesben kapott helyet.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky: Újpalotára érkezett a "Nyitott Városháza 2006" rendezvénysorozat - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu