Demszky: sikeres, de nehéz év áll mögöttünk - Budapest
Budapest - Évértékelő sajtótájékoztatót tartott a Főváros vezetése csütörtökön a Városházán, ...
... ahol beszámoltak az idei eredményekről, legfontosabb beruházásokról. Az eseményen Demszky Gábor főpolgármester mellett részt vett Hagyó Miklós jelenlegi főpolgármester-helyettes, illetve Szolnoki Andrea, Bakonyi Tibor, Ikvai-Szabó Imre, Schiffer János és Vajda Pál korábbi főpolgármester-helyettesek is.
Összességében sikeres, de különlegesen nehéz év áll mögöttünk. Gondolok itt többek közt az árvízveszélyre, a halálos áldozatokat is követelő augusztus 20-i katasztrófára, valamint az utcai zavargásokra, melyek rendkívüli megpróbáltatást jelentettek a főváros számára - kezdte év végi összefoglaló sajtótájékoztatóját csütörtökön Demszky Gábor főpolgármester.
Eredményes mindenekelőtt azért, mert az utcán elszabadult indulatok ellenére Budapestnek sikerült megteremtenie a békés építkezés feltételeit. Ezért köszönet illeti a nyugodt többséget - tette hozzá a városvezető.
4-es metró: jogszabály módosítást kezdeményez a Főváros
Demszky kihangsúlyozta: a Főváros idén közel 500 milliárd forinttal gazdálkodott, ennek 44 százalékát városfejlesztési feladatokra fordította. Idén Budapest 23 kerületében, összesen 185 útszakaszon 200 kilométer utat újítottak fel, melyre a Főváros 12,3 milliárdot költött. Így a Podmaniczky Program keretében tavaly elkezdődött útfelújítás-sorozat eredményeként a három év alatt megújul a fővárosi kezelésű utak 40 százaléka.
Idén megkezdődött a 4-es metró, Kelenföldi pályaudvar és a Bosnyák tér közötti szakaszának kiépítése, valamint folytatódott a 2-es metró felújítása is, melynek köszönhetően megszépült a Déli pályaudvari, Moszkva- és Deák téri megálló. A járműfejlesztés keretében új Volvo-buszokat a Nagykörútra pedig Combinókat vásárolt a Főváros - tette hozzá a főpolgármester.
Az épülő 4-es metróval kapcsolatos újságírói kérdésre Demszky elmondta, hogy az átadási határidő tartható. Azonban, hogy a kerületek ne álljanak a metróépítés útjába jogszabály módosítást kezdeményez a Főváros. E szerint a jövőben a közigazgatási hivatal adná ki a kerületek helyett az elsőfokú, míg a kormány a másodfokú szakhatósági engedélyeket. Ezt a jól bevált rendszert használták egyébként már a csepeli központi szennyvíztisztító előkészítésénél is.
Idén elkezdődött a Városligeti Műjégpálya megújítása, és tovább bővült a Fővárosi Állat- és Növénykert. Emellett folytatódott a kerületi fiókkönyvtárak felújítás-sorozata is - derült ki az évzáró sajtótájékoztatón.
A városvezető az egészségügy területén kiemelkedő fontosságúnak ítélte a Bajcsy-Zsilinszky Kórház új diagnosztikai és műtéti épülettömbjének befejezését, melyre idén 3,5 milliárdot költött a Fővárosi Önkormányzat. A közműberuházások közül a Központi Szennyvíztisztító 120 milliárd forintos kiépítését említette ki a főpolgármester, mely Európa egyik legjelentősebb környezetvédelmi projektje.
Egyetlen fővárosi kórház sem ment csődbe, mindenhol folyik a gyógyítás. Mind augusztus 20-án, mind az utcai zavargások alkalmával kiválóan helytálltak a fővárosi egészségügyi intézmények - hangsúlyozta Szolnoki Andrea korábbi egészségügyi főpolgármester-helyettes.
Szolnoki az egészségügyi törvénnyel kapcsolatban elmondta, hogy a Főváros ragaszkodik ahhoz, hogy nyolc saját tulajdonában levő kórház kiemelkedő szerepet kapjon.
Ahonnan pedig az egészségügy kivonul, ott szociális ellátás lesz - tette hozzá a korábbi főpolgármester-helyettes.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky: sikeres, de nehéz év áll mögöttünk - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Összességében sikeres, de különlegesen nehéz év áll mögöttünk. Gondolok itt többek közt az árvízveszélyre, a halálos áldozatokat is követelő augusztus 20-i katasztrófára, valamint az utcai zavargásokra, melyek rendkívüli megpróbáltatást jelentettek a főváros számára - kezdte év végi összefoglaló sajtótájékoztatóját csütörtökön Demszky Gábor főpolgármester.
Eredményes mindenekelőtt azért, mert az utcán elszabadult indulatok ellenére Budapestnek sikerült megteremtenie a békés építkezés feltételeit. Ezért köszönet illeti a nyugodt többséget - tette hozzá a városvezető.
4-es metró: jogszabály módosítást kezdeményez a Főváros
Demszky kihangsúlyozta: a Főváros idén közel 500 milliárd forinttal gazdálkodott, ennek 44 százalékát városfejlesztési feladatokra fordította. Idén Budapest 23 kerületében, összesen 185 útszakaszon 200 kilométer utat újítottak fel, melyre a Főváros 12,3 milliárdot költött. Így a Podmaniczky Program keretében tavaly elkezdődött útfelújítás-sorozat eredményeként a három év alatt megújul a fővárosi kezelésű utak 40 százaléka.
Idén megkezdődött a 4-es metró, Kelenföldi pályaudvar és a Bosnyák tér közötti szakaszának kiépítése, valamint folytatódott a 2-es metró felújítása is, melynek köszönhetően megszépült a Déli pályaudvari, Moszkva- és Deák téri megálló. A járműfejlesztés keretében új Volvo-buszokat a Nagykörútra pedig Combinókat vásárolt a Főváros - tette hozzá a főpolgármester.
Az épülő 4-es metróval kapcsolatos újságírói kérdésre Demszky elmondta, hogy az átadási határidő tartható. Azonban, hogy a kerületek ne álljanak a metróépítés útjába jogszabály módosítást kezdeményez a Főváros. E szerint a jövőben a közigazgatási hivatal adná ki a kerületek helyett az elsőfokú, míg a kormány a másodfokú szakhatósági engedélyeket. Ezt a jól bevált rendszert használták egyébként már a csepeli központi szennyvíztisztító előkészítésénél is.
Idén elkezdődött a Városligeti Műjégpálya megújítása, és tovább bővült a Fővárosi Állat- és Növénykert. Emellett folytatódott a kerületi fiókkönyvtárak felújítás-sorozata is - derült ki az évzáró sajtótájékoztatón.
A városvezető az egészségügy területén kiemelkedő fontosságúnak ítélte a Bajcsy-Zsilinszky Kórház új diagnosztikai és műtéti épülettömbjének befejezését, melyre idén 3,5 milliárdot költött a Fővárosi Önkormányzat. A közműberuházások közül a Központi Szennyvíztisztító 120 milliárd forintos kiépítését említette ki a főpolgármester, mely Európa egyik legjelentősebb környezetvédelmi projektje.
Egyetlen fővárosi kórház sem ment csődbe, mindenhol folyik a gyógyítás. Mind augusztus 20-án, mind az utcai zavargások alkalmával kiválóan helytálltak a fővárosi egészségügyi intézmények - hangsúlyozta Szolnoki Andrea korábbi egészségügyi főpolgármester-helyettes.
Szolnoki az egészségügyi törvénnyel kapcsolatban elmondta, hogy a Főváros ragaszkodik ahhoz, hogy nyolc saját tulajdonában levő kórház kiemelkedő szerepet kapjon.
Ahonnan pedig az egészségügy kivonul, ott szociális ellátás lesz - tette hozzá a korábbi főpolgármester-helyettes.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky: sikeres, de nehéz év áll mögöttünk - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu