Demszky - Nyitott Városháza: öt helyszínen számolnak el az adófizetőknek
A főváros költségvetéséből egy budapestire 245 ezer forint jut, ebből 108 ezer forintot fejlesztésre költenek - hangzott el Demszky Gábor pénteki sajtótájékoztatóján a Corvin sétányon.
A városvezető bejelentette: a következő hetekben, a Nyitott Városháza 2006 programsorozat keretében a főváros elszámol arról, hogy gazdálkodtak az adófizetők pénzével. A Corvi-Szigony projektről kiderült, hogy a nagyszabású beruházás 2012-ig valósul meg 81 ezer négyzetméternyi területen 140 milliárd forintból.

Tizenhat évvel a kormányváltás után a főváros vezetése elszámol a budapestieknek arról, mit végeztek, hogyan gazdálkodtak az adófizetők pénzével - jelentette be Demszky Gábor pénteken a Corvin sétányon tartott sajtótájékoztatóján. Ennek érdekében a következő hetekben a város öt pontján rendezi meg Budapest a Nyitott Városháza 2006 programsorozatot - mondta a városvezető. Az első állomás - a Demszky Gábor szerint a ma kicsit kopárnak tűnő terület - a Corvin sétány. Itt a XIX. század utolsó harmadában volt utoljára ingatlanfejlesztés, akkor nagyon sok lakást építettek, ezek nagyrészét most lebontják, és PPP-konstrukció keretében néhány háztömböt, illetve a Corvin mozit megtartva, egy iskolát felújítva, a kerület értékeit megőrizve, újjáépítik az egész vársorészt.
A főpolgármester ismertetése szerint a Corvi-Szigony projekt 20012-ig valósul meg 81 ezer négyzetméternyi területen 140 milliárd forintból. A 18 milliárd forintnyi közpénzhez 3,2 milliárd forinttal járul Budapest. A területen 3000 lakás és 3000 parkolóhely épül.

- Budapest újjászületésének egyik helyszínén szervezzük az első hétvégét, ahol az önkormányzat mellett, a közművállatok is beszámolnak az elmúlt időszak teljesítményéről – hangsúlyozta Demszky Gábor. A következő helyszín az Etele tér lesz, amely Budapest egyik legjeletősebb tömegközlekedési átszálló helye és amely a következő években a fővárosi infrasturktúrális fejlesztések egyik példája lesz. Az első hétvégén nem csak a VIII. kerület, hanem az egész belváros problémáit bemutatják - jelentette ki a városvezető. Így erre a rendezvényre elsősorban a belső kerületek lakóit várják.

A főpolgármester kitért arra is, hogy Budapest városrehabilitációs projektje 30 milliárd forintot mozgatott meg eddig. A magyar főváros a Visegrádi-négyekkel azt is elérte, hogy az Európai Unió 2007-2013-as költségvetési időszakában a tömegközlekedés és a városrehabilitáció kiemelt prioritásként szerepeljen és ilyen beruházásokra is lehessen páláyzni.
Demszky Gábor beszámolt Budapest szociális városrehabilitációs prograjáról, példaként említve a VIII. kerületi Magdolna-negyedet, ahol nem csak az épületállománnyal, hanem az ott élőkkel törődve a lakosság helyben tartásával újítják fel a városrészt. A városvezető emlékeztetett arra, hogy Budapest költségvetése 417 milliárd forint, miközben az innen beszedett 4000 forintnyi adóbevételből csak nagyon kevés, mindössze tíz százalék marad a fővárosnál. A főpolgármester úgy fogalmazott: a kormány hibája, ha nem hagyja itt a pénzt, ennek pedig a gazdasági hatása azonnal jelentkezik, mert elmaradnak a befektetők.

A főpolgármester végezetül megemlítette, hogy Budapest gazdálkodását a felújítási-programsorozat jellemzi; ha nem így cselekednénk az infrastruktúra nagyon hamar tönkremenne. Ezt jól mutatják számok is: a város költségvetéséből egy budapestire 245 ezer forint jut, ebből 108 ezer forintot fejlesztésre költenek, 137 ezret pedig intézmények működtetésére fordítanak.
Forrás: www.budapest.hu)
Szóljon hozzá: Demszky - Nyitott Városháza: öt helyszínen számolnak el az adófizetőknek

Tizenhat évvel a kormányváltás után a főváros vezetése elszámol a budapestieknek arról, mit végeztek, hogyan gazdálkodtak az adófizetők pénzével - jelentette be Demszky Gábor pénteken a Corvin sétányon tartott sajtótájékoztatóján. Ennek érdekében a következő hetekben a város öt pontján rendezi meg Budapest a Nyitott Városháza 2006 programsorozatot - mondta a városvezető. Az első állomás - a Demszky Gábor szerint a ma kicsit kopárnak tűnő terület - a Corvin sétány. Itt a XIX. század utolsó harmadában volt utoljára ingatlanfejlesztés, akkor nagyon sok lakást építettek, ezek nagyrészét most lebontják, és PPP-konstrukció keretében néhány háztömböt, illetve a Corvin mozit megtartva, egy iskolát felújítva, a kerület értékeit megőrizve, újjáépítik az egész vársorészt.
A főpolgármester ismertetése szerint a Corvi-Szigony projekt 20012-ig valósul meg 81 ezer négyzetméternyi területen 140 milliárd forintból. A 18 milliárd forintnyi közpénzhez 3,2 milliárd forinttal járul Budapest. A területen 3000 lakás és 3000 parkolóhely épül.

- Budapest újjászületésének egyik helyszínén szervezzük az első hétvégét, ahol az önkormányzat mellett, a közművállatok is beszámolnak az elmúlt időszak teljesítményéről – hangsúlyozta Demszky Gábor. A következő helyszín az Etele tér lesz, amely Budapest egyik legjeletősebb tömegközlekedési átszálló helye és amely a következő években a fővárosi infrasturktúrális fejlesztések egyik példája lesz. Az első hétvégén nem csak a VIII. kerület, hanem az egész belváros problémáit bemutatják - jelentette ki a városvezető. Így erre a rendezvényre elsősorban a belső kerületek lakóit várják.

A főpolgármester kitért arra is, hogy Budapest városrehabilitációs projektje 30 milliárd forintot mozgatott meg eddig. A magyar főváros a Visegrádi-négyekkel azt is elérte, hogy az Európai Unió 2007-2013-as költségvetési időszakában a tömegközlekedés és a városrehabilitáció kiemelt prioritásként szerepeljen és ilyen beruházásokra is lehessen páláyzni.
Demszky Gábor beszámolt Budapest szociális városrehabilitációs prograjáról, példaként említve a VIII. kerületi Magdolna-negyedet, ahol nem csak az épületállománnyal, hanem az ott élőkkel törődve a lakosság helyben tartásával újítják fel a városrészt. A városvezető emlékeztetett arra, hogy Budapest költségvetése 417 milliárd forint, miközben az innen beszedett 4000 forintnyi adóbevételből csak nagyon kevés, mindössze tíz százalék marad a fővárosnál. A főpolgármester úgy fogalmazott: a kormány hibája, ha nem hagyja itt a pénzt, ennek pedig a gazdasági hatása azonnal jelentkezik, mert elmaradnak a befektetők.

A főpolgármester végezetül megemlítette, hogy Budapest gazdálkodását a felújítási-programsorozat jellemzi; ha nem így cselekednénk az infrastruktúra nagyon hamar tönkremenne. Ezt jól mutatják számok is: a város költségvetéséből egy budapestire 245 ezer forint jut, ebből 108 ezer forintot fejlesztésre költenek, 137 ezret pedig intézmények működtetésére fordítanak.
Forrás: www.budapest.hu)
Szóljon hozzá: Demszky - Nyitott Városháza: öt helyszínen számolnak el az adófizetőknek