Demszky megköszönte a gazdák döntését - Budapest

Budapest - Köszönetet mondott a korábban a fővárosban tüntetni szándékozó, majd döntésüket megváltoztató gazdáknak Demszky Gábor főpolgármester, csütörtök reggel az MTV reggeli nűsorában.
"Tisztelet azoknak, akikben a józan ész döntött, és eredeti szándékukat megváltoztatták.(...) Üdvözlöm és megköszönöm a gazdák döntését" - közölte a szabaddemokrata főpolgármester, aki bölcs döntésnek nevezte, hogy a Magosz vezetősége szerdán bejelentette, mégsem jönnek Budapestre tüntetni a gazdák traktoraikkal.

Demszky Gábor a köztelevízióban elmondta: a Fővárosi Közgyűlés a gyülekezési szabadságra vonatkozó múlt heti rendeletében arra tett kísérletet, hogy biztosítsa, nehogy bárki visszaélhessen az alkotmányos, gyülekezési jogával.

Ismeretes: nemrég a Fővárosi Közgyűlés rendeletmódosítással megszigorította a közterületek használatát. Ezentúl nemcsak kulturális, hanem politikai rendezvényeknél is a főváros szakbizottsága ad engedélyt a kapcsolódó építmények, színpad, hangosítás, kivetítő elhelyezéséhez, bizonyos területek lezárásához.


www.budapest.hu - MCOnet

Demszky megköszönte a gazdák döntését - Budapest - Mondja el véleményét!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu