Demszky : Libanoni gyerekeket fogadott a főpolgármester a Városházán - Budapest
Együttérzünk a háború áldozatainak, veszélyeztetettjeinek szenvedésével, álljanak bármely oldalon is.
Ember és ember között nem tehetünk különbséget - mondta Demszky Gábor főpolgármester pénteken, a Városházán, ahol huszonegy libanoni diákot fogadott.
A libanoni háborús övezetből, Dél Libanonból és Dél-Bejrútból érkező gyerekek a Fővárosi Önkormányzat, a Malév Rt., a Baptista Szeretetszolgálat és az Oltalom Alapítvány összefogásával érkeztek egy hétre a fővárosba. Itt tartózkodásuk alatt Budapest mellett Magyarország néhány városát is meglátogatják majd.

Amikor hetekkel ezelőtt felhívtak Izraelből és megkérdezték, hogy a szenvedés hónapja, a bunkerben töltött szörnyű hetek után nyújtunk-e humanitárius segítséget izraeli gyerekeknek, boldogan mondtam igent. Hozzátettem azonban, hogy akkor szeretném, ha libanoni fiatalokat is hasonlóképpen láthatnánk vendégül a fővárosban - említette Demszky Gábor.
Budapest tárt karral fogad Benneteket, hiszen polgárainak sok-sok nemzedéke élt át hasonló sorsot, mint most Ti. Gondolok itt a két világháborúra, történelmi sorscsapásokra és a hazugság évtizedeire - mondta a főpolgármester.

Remélem, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa által hozott megállapodás lehetővé teszi, hogy békében kezdődhessen meg az újjáépítés - tette hozzá Demszky Gábor.
A libanoni tűzszüneti határozatról augusztus 11-én az ENSZ Biztonsági Tanácsa állapodott meg, mely szerint 15 ezer fős ENSZ-erő felügyeli majd az izraeli erők kivonulását Dél-Libanonból, segíti a libanoni hadsereget a tűzszünet fenntartásában, illetve részt vesz a segélyszállítmányok eljuttatásában. A tűzszünet augusztus 14-én, hétfőn reggel 7-kor lépett életbe.
Egy álom vált valóra azzal, hogy a libanoni fiatalok Budapesten vendégeskedhetnek. Látogatásuk során biztonságot és magas morált tapasztalhatnak majd a fiatalok a fővárosban - mondta a libanoni nagykövet.

Köszönjük Magyarországnak a pénztámogatást és a humanitárius segélyt - tette hozzá a nagykövet.
Nagyon sok ember segítségével és támogatásával valósulhatott meg ez az út. Fontos találkozás ez, mellyel demonstráljuk, hogy bár különböző kultúra szülöttei vagyunk, élhetünk egymás mellett békében és barátságban - mondta a Baptista Szeretetszolgálat képviselője.
Egy héttel ezelőtt negyven izraeli diák érkezett tíz napra Budapestre szintén a Fővárosi Önkormányzat, a Malév Rt, a Baptista Szeretetszolgálat és az Oltalom Alapítvány jóvoltából.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky : Libanoni gyerekeket fogadott a főpolgármester a Városházán - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A libanoni háborús övezetből, Dél Libanonból és Dél-Bejrútból érkező gyerekek a Fővárosi Önkormányzat, a Malév Rt., a Baptista Szeretetszolgálat és az Oltalom Alapítvány összefogásával érkeztek egy hétre a fővárosba. Itt tartózkodásuk alatt Budapest mellett Magyarország néhány városát is meglátogatják majd.

Amikor hetekkel ezelőtt felhívtak Izraelből és megkérdezték, hogy a szenvedés hónapja, a bunkerben töltött szörnyű hetek után nyújtunk-e humanitárius segítséget izraeli gyerekeknek, boldogan mondtam igent. Hozzátettem azonban, hogy akkor szeretném, ha libanoni fiatalokat is hasonlóképpen láthatnánk vendégül a fővárosban - említette Demszky Gábor.
Budapest tárt karral fogad Benneteket, hiszen polgárainak sok-sok nemzedéke élt át hasonló sorsot, mint most Ti. Gondolok itt a két világháborúra, történelmi sorscsapásokra és a hazugság évtizedeire - mondta a főpolgármester.

Remélem, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa által hozott megállapodás lehetővé teszi, hogy békében kezdődhessen meg az újjáépítés - tette hozzá Demszky Gábor.
A libanoni tűzszüneti határozatról augusztus 11-én az ENSZ Biztonsági Tanácsa állapodott meg, mely szerint 15 ezer fős ENSZ-erő felügyeli majd az izraeli erők kivonulását Dél-Libanonból, segíti a libanoni hadsereget a tűzszünet fenntartásában, illetve részt vesz a segélyszállítmányok eljuttatásában. A tűzszünet augusztus 14-én, hétfőn reggel 7-kor lépett életbe.
Egy álom vált valóra azzal, hogy a libanoni fiatalok Budapesten vendégeskedhetnek. Látogatásuk során biztonságot és magas morált tapasztalhatnak majd a fiatalok a fővárosban - mondta a libanoni nagykövet.

Köszönjük Magyarországnak a pénztámogatást és a humanitárius segélyt - tette hozzá a nagykövet.
Nagyon sok ember segítségével és támogatásával valósulhatott meg ez az út. Fontos találkozás ez, mellyel demonstráljuk, hogy bár különböző kultúra szülöttei vagyunk, élhetünk egymás mellett békében és barátságban - mondta a Baptista Szeretetszolgálat képviselője.
Egy héttel ezelőtt negyven izraeli diák érkezett tíz napra Budapestre szintén a Fővárosi Önkormányzat, a Malév Rt, a Baptista Szeretetszolgálat és az Oltalom Alapítvány jóvoltából.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky : Libanoni gyerekeket fogadott a főpolgármester a Városházán - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu