Demszky: két ütemben emelkednek a budapesti távhőárak - Budapest

Budapest - A fogyasztók terheinek csökkentése érdekében jövőre két ütemben, januárban és várhatóan május-június körül emelkednek ...
... a budapesti távhőárak - jelentette be Demszky Gábor főpolgármester sajtótájékoztatóján, a Millenáris Sporttelepen.

A főpolgármester elmondta: szerdán három kormánytaggal, Kiss Péter munkaügyi-, Kóka János gazdasági és Veres János pénzügyminiszterrel is tárgyalt a fővárosi távhődíj emelésről és a kompenzációs támogatásról.

A megbeszélésen ígéretet kaptam, hogy a kompenzációra szánt 25 milliárd forintos kormányzati forrásból a Főtáv Zrt. kaphat annyi támogatást az év elején - amivel később természetesen elszámol - hogy ne legyenek pénzügyi gondjai - mondta Demszky Gábor.

A városvezető felhívta a figyelmet arra, hogy aki igénybe szeretné venni a támogatást töltse ki az ehhez szükséges nyomtatványt és jutassa el a Magyar Államkincstárhoz, hogy még december végéig beérkezhessenek az igénylések.

A budapesti távhőárak emeléséről a Fővárosi Közgyűlés december 14-i ülésén dönt.


www.budapest.hu - MCOnet

Demszky: két ütemben emelkednek a budapesti távhőárak - Budapest - Mondja el véleményét!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu