Demszky jó kezdeményezésnek tartja a babakötvényt

Helyesli és támogja a babakötvény bevezetését a főpolgármester, hiszen ez véleménye szerint ösztönzőleg hathat a szülésekre, az így lekötött pénz megtakarításra serkent, és kedvező hatása lehet a gazdasági életre is.
Demszky Gábor úgy vélte, mivel a családok többsége nem tudja kiegészíteni a kormány által lekötött pénzt, a főváros kipótolja azt.

- A Fővárosban körülbelül 15 ezren születnek évente, ennek fele rászoruló - mondta főpolgármester.

Idén a Fővárosi Önkormányzat 100 millió forintot különít el a babakötvények kiegészítésére. Ebből azok részesülnek egyszeri, 20 ezer forintos támogatásban, akik rendszeresen kapják a gyermeknevelési támogatást, illetve az intézetben lakók.

A kórházaknak ebben az a szerepük, hogy értesítenie kell a szülőket, a különböző fővárosi járulékokról.


(Forrás:www.budapest.hu)