Demszky: harminc százalékkal több pénz kerül a rezsikompenzációs alapba - Budapest
Budapest - A fővárosi közműcégek által feltöltött rezsikompenzációs alapba idén 30 százalékkal több pénz jut - jelentette be Demszky Gábor Kőbányán az Idősek Világnapja alkalmából rendezett ünnepségen.
Idén a magyarországi önkormányzati választások időpontjával, október elsejével esik egybe az ENSZ tagállamaiban minden évben megrendezett Idősek Világnapja, így Budapest néhány nappal korábban tartotta hagyományos - több mint egy évtizede zajló - nyugdíjas ünnepségét. Kedden délután, a kőbányai Pataky Művelődési Központban a városrész polgármestere köszöntötte a zsúfolásig megtelt nézőtéren a Nyugdíjasok Budapesti Szövetségének (NYBSZ) tagjait. Andó Sándor kifejtette, hogy a kerület megtiszteltetésnek tartja, hogy a főváros népességének harmadát képviselő időseket Kőbánya láthatja vendégül.
Demszky Gábor köszöntője elején - utalva az elmúlt hét történéseire - kifejtette: a budapestiek 99 százaléka békét és rendet szeretne, amit a főváros alkotmányos eszközökkel meg is fog védeni. - A véleményét mindenki kinyilváníthatja, akár önök is itt a helyszínen, például azzal kapcsolatban, hogy milyen fővárosi döntésekkel nem értenek egyet, de erőszakot alkalmazni, vagy azzal fenyegetni senkinek nincs joga - szögezte le a főpolgármester.
Demszky kifejtette, hogy a Nyugdíjasok Budapesti Szövetsége pótolhatatlan segítséget nyújt a fővárosnak, többek között az eladósodott időseknek nyújtott tanácsadószolgálattal vagy a pótnagymama-programmal. Elhangzott, hogy Budapesten több mint 600 ezer nyugdíja él, itt található az ország legkiterjedtebb idősotthon hálózata, amelyre fenntartására csak az elmúlt négy évben 25 milliárd forintot költött a főváros. Ötvenegy telephelyen 28 ingatlanban több mint 8000 budapesti nyugdíjas kap színvonalas ellátást.
Budapest emellett számos programmal segíti az idősak aktív részvételét saját ügyes-bajos dolgaik megoldásában. Legutóbb 50 számítógépet kapott a Nyugdíjasok Budapesti Szövetsége ahhoz, hogy gyorsabb, egyszerűbb legyen a tagszervezetek és az önkéntesek közötti információáramlás.
Demszky Gábor kitért az energiaáremelés problémájára. Mint mondta: tudja, hogy ez az időseket hatványozottan érinti. Ezért a fővárosi közműcégek által feltöltött rezsikompenzációs alapba idén 30 százalékkal több pénz jut. Arra kérte a rendezvény résztvevőit, hogy vigyék el annak a hírét saját lakókörzetüke, hogy mindezt a kerületi önkormányzatoknál, egy papír kitöltése után igénybe vehetik a rászorulók, így sok tízezer embernek csökkenhetnek a havi kiadásai.
A rendezvényen felszólalt még Korozs Lajos, az Országos Idősügyi Tanács titkára és Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes.
Az összejövetelen az ünnepi műsor mellett Budapest kitünetésekkel ismerte el az NYBSZ aktivistáinak munkáját.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky: harminc százalékkal több pénz kerül a rezsikompenzációs alapba - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Demszky Gábor köszöntője elején - utalva az elmúlt hét történéseire - kifejtette: a budapestiek 99 százaléka békét és rendet szeretne, amit a főváros alkotmányos eszközökkel meg is fog védeni. - A véleményét mindenki kinyilváníthatja, akár önök is itt a helyszínen, például azzal kapcsolatban, hogy milyen fővárosi döntésekkel nem értenek egyet, de erőszakot alkalmazni, vagy azzal fenyegetni senkinek nincs joga - szögezte le a főpolgármester.
Demszky kifejtette, hogy a Nyugdíjasok Budapesti Szövetsége pótolhatatlan segítséget nyújt a fővárosnak, többek között az eladósodott időseknek nyújtott tanácsadószolgálattal vagy a pótnagymama-programmal. Elhangzott, hogy Budapesten több mint 600 ezer nyugdíja él, itt található az ország legkiterjedtebb idősotthon hálózata, amelyre fenntartására csak az elmúlt négy évben 25 milliárd forintot költött a főváros. Ötvenegy telephelyen 28 ingatlanban több mint 8000 budapesti nyugdíjas kap színvonalas ellátást.
Budapest emellett számos programmal segíti az idősak aktív részvételét saját ügyes-bajos dolgaik megoldásában. Legutóbb 50 számítógépet kapott a Nyugdíjasok Budapesti Szövetsége ahhoz, hogy gyorsabb, egyszerűbb legyen a tagszervezetek és az önkéntesek közötti információáramlás.
Demszky Gábor kitért az energiaáremelés problémájára. Mint mondta: tudja, hogy ez az időseket hatványozottan érinti. Ezért a fővárosi közműcégek által feltöltött rezsikompenzációs alapba idén 30 százalékkal több pénz jut. Arra kérte a rendezvény résztvevőit, hogy vigyék el annak a hírét saját lakókörzetüke, hogy mindezt a kerületi önkormányzatoknál, egy papír kitöltése után igénybe vehetik a rászorulók, így sok tízezer embernek csökkenhetnek a havi kiadásai.
A rendezvényen felszólalt még Korozs Lajos, az Országos Idősügyi Tanács titkára és Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes.
Az összejövetelen az ünnepi műsor mellett Budapest kitünetésekkel ismerte el az NYBSZ aktivistáinak munkáját.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky: harminc százalékkal több pénz kerül a rezsikompenzációs alapba - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu