Demszky Gábort kitüntette a lengyel államfő - Budapest
Budapest - Magas rangú állami kitüntetéseket adott át a Lengyel Köztársaság budapesti nagykövete Demszky Gábornak, Rajk Lászlónak, ...
... Schmidt Máriának, Vass Albert Lajosnak és a magyar közélet és kulturális élet több más képviselőjének.
"Nincs Európában még két nép, amely így kitartott volna egymás
mellett, tekintet nélkül a történelem viharaira és képes lett volna
erőt és inspirációt meríteni belőle a jövőre nézvést. Mindez ma már
jelen van mindkét társadalom tudatában, amit éppen az olyan
embereknek köszönhetünk, mint a mai ünnepség főszereplői, akik
szenvedélyesen és kitartóan emlékeztetnek bennünket közös
történelmünkre" - áll a közleményben, amely Joanna Stempinska
nagykövet asszonynak csütörtökön, a kitüntetések átadáskor
elhangzott laudációját idézi.
A nagykövet a lengyel államfő nevében a Lengyel Köztársaság
Érdemrend Tiszti Keresztjét adta át Demszky Gábor főpolgármesternek,
Cséby Géza műfordítónak, a Keszthelyi Művelődési Központ
igazgatójának, poszthumusz Osztovics Leventének, az Európa Kiadó
nemrég elhunyt igazgatójának, Pálfalvi Lajos műfordítónak, a Pázmány
Péter Katolikus Egyetem Lengyel Tanszéke vezetőjének, Pörös Gézának,
a Duna Televízió alelnökének, Rajk László építésznek, Schmidt Mária
történésznek, a Terror Háza Múzeum igazgatójának.
A Lengyel Köztársaság Érdemrend Lovagkeresztjét kapta Bérczes
László, a Bárka Színház programigazgatója, Krysztof Ducki grafikus,
Kirchkeszner Ágnes, a Jövő Háza Központ programigazgatója, Néray
Katalin, a Ludwig Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója, Petneki Áron
történész, Schiffer János volt főpolgármester-helyettes, Stier Gábor
újságíró, Vass Albert Lajos az Operaház miniszteri biztosa és
Zimányi Zsófia, a Budapesti Fesztiválközpont és a Nemzetközi Tavaszi
Fesztivál igazgatója.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábort kitüntette a lengyel államfő - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
"Nincs Európában még két nép, amely így kitartott volna egymás
mellett, tekintet nélkül a történelem viharaira és képes lett volna
erőt és inspirációt meríteni belőle a jövőre nézvést. Mindez ma már
jelen van mindkét társadalom tudatában, amit éppen az olyan
embereknek köszönhetünk, mint a mai ünnepség főszereplői, akik
szenvedélyesen és kitartóan emlékeztetnek bennünket közös
történelmünkre" - áll a közleményben, amely Joanna Stempinska
nagykövet asszonynak csütörtökön, a kitüntetések átadáskor
elhangzott laudációját idézi.
A nagykövet a lengyel államfő nevében a Lengyel Köztársaság
Érdemrend Tiszti Keresztjét adta át Demszky Gábor főpolgármesternek,
Cséby Géza műfordítónak, a Keszthelyi Művelődési Központ
igazgatójának, poszthumusz Osztovics Leventének, az Európa Kiadó
nemrég elhunyt igazgatójának, Pálfalvi Lajos műfordítónak, a Pázmány
Péter Katolikus Egyetem Lengyel Tanszéke vezetőjének, Pörös Gézának,
a Duna Televízió alelnökének, Rajk László építésznek, Schmidt Mária
történésznek, a Terror Háza Múzeum igazgatójának.
A Lengyel Köztársaság Érdemrend Lovagkeresztjét kapta Bérczes
László, a Bárka Színház programigazgatója, Krysztof Ducki grafikus,
Kirchkeszner Ágnes, a Jövő Háza Központ programigazgatója, Néray
Katalin, a Ludwig Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója, Petneki Áron
történész, Schiffer János volt főpolgármester-helyettes, Stier Gábor
újságíró, Vass Albert Lajos az Operaház miniszteri biztosa és
Zimányi Zsófia, a Budapesti Fesztiválközpont és a Nemzetközi Tavaszi
Fesztivál igazgatója.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábort kitüntette a lengyel államfő - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu