Demszky Gábor: Újra megnyitották a 140 éve működő Állatkert kapuit - Budapest
140 éve nyitotta meg kapuit az ország leglátogatottabb intézménye, mely évente 1.2 millió érdeklődővel büszkélkedhet - mondta Demszky Gábor főpolgármester szerdai sajtótájékoztatóján, ahol köszöntőt mondott a Fővárosi Állat- és Növénykert jubileumi évfordulója alkalmából.
Magyarország első állatkertje 1866. augusztus 9-én nyitotta meg kapuit. Az első zsiráfot Ferenc Józseftől kapta az Állatkert, majd elefánt és víziló is érkezett az intézménybe. A látogatók ekkor csaknem hatszáz különféle állatot csodálhattak meg. A kezdetben magán tulajdonban lévő állatkert 1900-as évekbe került a Főváros kezelésébe - mondta Demszky Gábor.

Hosszú szünet után 1996-ban ismét Parasztudvar létesült, 1999-ban megújult az Elefántház, 2000 őszén befejeződött a Pálmaház csaknem egy évtizeden át tartó rekonstrukciója. 2001-ben az új Tigriskifutó, 2002-ben a Lepkekert készült el - hangsúlyozta a főpolgármester.

Az elmúlt hat évben megújult az Akvárium, a Vízparti Élet Háza, bővítések történtek az Emberszabású Majmok Házában, és megújult a régi, Kós Károly tervezte Majomház is. Az idei évben készültek el a Madárházat övező új röpdék, a hagyományosan csak „Sarkvidéki Panorámának” nevezett új jegesmedve kifutó és medence, valamint az oroszlánfókák új medencéje - tette hozzá Demszky Gábor.

Az Állatkertben jelenleg is tart a Krokodilház építése. Emellett megkezdődött a Nagyszikla felújítása is. A szikla tervezett rekonstrukciója során nemcsak a sziklaépítmény születik újjá, hanem a hozzá kapcsolódó állattartó terek is.

A világ legszebb műemlék állatkertje és az ország legfontosabb intézménye a Fővárosi Állat- és Növénykert. Büszkék lehetünk rá, hogy felújított épületek eredeti fényükben ragyognak és visszatükrözik az 1900-as évek hangulatát - mondta Persányi Miklós Környezetvédelmi és Vizügyi Miniszter, aki 1994 és 2003 között az Állatkert igazgatója volt.
A Főváros 1992 és 2005 között mintegy 3,2 milliárd forintot fordított a kert beruházásaira, fejlesztésére - emelte ki a főpolgármester.
A sajtótájékozató végén Demszky Gábor köszönetet mondott az újjávarázsolt Állatkerttért az ott dolgozóknak, és jelképesen - 140 év után - újra kinyitotta a kert kapuját.

Az Állatkert két napon keresztül változatos programokkal készül az évfordulóra. Tegnap éjjel 11 óráig várták a látogatókat, ahol látványos lézershow-t tekinthetek meg az érdeklődők. A mai napon pedig 140 forintos belépőjeggyel lehet az Állatkertet látogatni.
www.budapest.hu - MCOnet
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Demszky Gábor: Újra megnyitották a 140 éve működő Állatkert kapuit - Budapest - Szóljon hozzá!

Hosszú szünet után 1996-ban ismét Parasztudvar létesült, 1999-ban megújult az Elefántház, 2000 őszén befejeződött a Pálmaház csaknem egy évtizeden át tartó rekonstrukciója. 2001-ben az új Tigriskifutó, 2002-ben a Lepkekert készült el - hangsúlyozta a főpolgármester.

Az elmúlt hat évben megújult az Akvárium, a Vízparti Élet Háza, bővítések történtek az Emberszabású Majmok Házában, és megújult a régi, Kós Károly tervezte Majomház is. Az idei évben készültek el a Madárházat övező új röpdék, a hagyományosan csak „Sarkvidéki Panorámának” nevezett új jegesmedve kifutó és medence, valamint az oroszlánfókák új medencéje - tette hozzá Demszky Gábor.

Az Állatkertben jelenleg is tart a Krokodilház építése. Emellett megkezdődött a Nagyszikla felújítása is. A szikla tervezett rekonstrukciója során nemcsak a sziklaépítmény születik újjá, hanem a hozzá kapcsolódó állattartó terek is.

A világ legszebb műemlék állatkertje és az ország legfontosabb intézménye a Fővárosi Állat- és Növénykert. Büszkék lehetünk rá, hogy felújított épületek eredeti fényükben ragyognak és visszatükrözik az 1900-as évek hangulatát - mondta Persányi Miklós Környezetvédelmi és Vizügyi Miniszter, aki 1994 és 2003 között az Állatkert igazgatója volt.
A Főváros 1992 és 2005 között mintegy 3,2 milliárd forintot fordított a kert beruházásaira, fejlesztésére - emelte ki a főpolgármester.
A sajtótájékozató végén Demszky Gábor köszönetet mondott az újjávarázsolt Állatkerttért az ott dolgozóknak, és jelképesen - 140 év után - újra kinyitotta a kert kapuját.

Az Állatkert két napon keresztül változatos programokkal készül az évfordulóra. Tegnap éjjel 11 óráig várták a látogatókat, ahol látványos lézershow-t tekinthetek meg az érdeklődők. A mai napon pedig 140 forintos belépőjeggyel lehet az Állatkertet látogatni.
www.budapest.hu - MCOnet
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Demszky Gábor: Újra megnyitották a 140 éve működő Állatkert kapuit - Budapest - Szóljon hozzá!