Demszky Gábor nem kívánatosnak nevezte a BRFK lehetséges átszervezését
Békét és nyugalmat akarok Budapesten. Ennek két fontos feltétele van: önálló rendőrség Budapesten, és biztos anyagi háttér – erősítette meg elképzelését Demszky Gábor Budapest főpolgármestere a mai Gergényi Péterrel, Budapest rendőrfőkapitányával tartott nyilvános megbeszélésén.
A főpolgármester ésszerű elképzelésnek tartja a regionális rendőrség ötletét, de csak abban az esetben, ha a főváros saját regionális rendőrséget alkot. A bűncselekmények száma és módja, a lakosság létszáma, az ország életében elfoglalt különleges helyzete alapján Budapest önálló rendőrséget érdemel, már csak azért is, mert az Európai Unió minden fővárosának önálló rendőrsége van.
Demszky Gábor a mai sajtótájékoztatóján elmondta: a BRFK leépítését és beolvasztását a Főváros nem támogatja. A rendőr-főkapitányságot tovább kell erősíteni, nem szabad elrontani azt, ami jól működik.
Mióta három regionális egység működik Budapesten, jobbak a mutatók, tovább kell növelni a közös razziák számát és a lakótelepi rendőrségeket. Az átszervezés veszélyes, hiszen rontaná a bűnözési helyzetet - mondta Demszky Gábor.
A főpolgármester az igazságügyi és rendészeti miniszterrel, Petrétei Józseffel valamint a miniszterelnökkel, Gyurcsány Ferenccel is tárgyalni kíván a kérdésről.
Gergényi Péter, Budapest rendőrfőkapitánya elmondta: 2006 első félévében - az egy évvel ezelőttihez képest - Budapesten 4.5 százalékkal csökkent a lopások, 4.3 százalékkal a vagyon elleni lopások, 10.9 százalékkal pedig a személygépkocsi lopások száma. A betöréses lopások száma 8.2 százalékkal, míg a kábítószerrel való visszaélés 14.4 százalékkal volt kevesebb.

Az URH-szolgálat és a BRFK egységei tavaly összesen 5000 akciót és razziát hajtottak végre a veszélyeztetett területeken és éjszakánként. Budapest belvárosában jelentősen visszaszorították az itt megforduló magyarokat és külföldieket leginkább zavaró zseblopások, erőszakos koldulások, garázdaságok, rablások, pénzváltással kapcsolatos visszaélések számát. A lakótelepi rendőrségek létrejötte óta jelentősen csökkentek az adott lakótelepeken a lakásbetörések és kocsifeltörések/lopások. Általában véve is csökkent a bűncselekmények száma, és nőtt a felderítéseké. Mindezekért elismerés illeti az utcán dolgozó rendőröket és a magukra jobban vigyázó fővárosiakat is.
„Budapestnek erős, önálló rendőrségre van szüksége. Olyan rendőrségre, amely elsődlegesnek tekinti a budapestiek életének és értékeinek védelmét. Ezért felkérem Gergényi Péter rendőr vezérőrnagy urat, hogy a BRFK vezetőjeként folytassa a megkezdett munkát, és mindent tegyen meg annak érdekében, hogy a rendőrség megújulásának a budapestiek legyenek a nyertesei.” – mondta a sajtótájékoztató végén Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere.
Mondja el véleményét:Demszky nem kívánatosnak nevezte a BRFK lehetséges átszervezését
Demszky Gábor, főpolgármester beszéde a BRFK látogatásakor
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Demszky Gábor a mai sajtótájékoztatóján elmondta: a BRFK leépítését és beolvasztását a Főváros nem támogatja. A rendőr-főkapitányságot tovább kell erősíteni, nem szabad elrontani azt, ami jól működik.
Mióta három regionális egység működik Budapesten, jobbak a mutatók, tovább kell növelni a közös razziák számát és a lakótelepi rendőrségeket. Az átszervezés veszélyes, hiszen rontaná a bűnözési helyzetet - mondta Demszky Gábor.
A főpolgármester az igazságügyi és rendészeti miniszterrel, Petrétei Józseffel valamint a miniszterelnökkel, Gyurcsány Ferenccel is tárgyalni kíván a kérdésről.
Gergényi Péter, Budapest rendőrfőkapitánya elmondta: 2006 első félévében - az egy évvel ezelőttihez képest - Budapesten 4.5 százalékkal csökkent a lopások, 4.3 százalékkal a vagyon elleni lopások, 10.9 százalékkal pedig a személygépkocsi lopások száma. A betöréses lopások száma 8.2 százalékkal, míg a kábítószerrel való visszaélés 14.4 százalékkal volt kevesebb.

Az URH-szolgálat és a BRFK egységei tavaly összesen 5000 akciót és razziát hajtottak végre a veszélyeztetett területeken és éjszakánként. Budapest belvárosában jelentősen visszaszorították az itt megforduló magyarokat és külföldieket leginkább zavaró zseblopások, erőszakos koldulások, garázdaságok, rablások, pénzváltással kapcsolatos visszaélések számát. A lakótelepi rendőrségek létrejötte óta jelentősen csökkentek az adott lakótelepeken a lakásbetörések és kocsifeltörések/lopások. Általában véve is csökkent a bűncselekmények száma, és nőtt a felderítéseké. Mindezekért elismerés illeti az utcán dolgozó rendőröket és a magukra jobban vigyázó fővárosiakat is.
„Budapestnek erős, önálló rendőrségre van szüksége. Olyan rendőrségre, amely elsődlegesnek tekinti a budapestiek életének és értékeinek védelmét. Ezért felkérem Gergényi Péter rendőr vezérőrnagy urat, hogy a BRFK vezetőjeként folytassa a megkezdett munkát, és mindent tegyen meg annak érdekében, hogy a rendőrség megújulásának a budapestiek legyenek a nyertesei.” – mondta a sajtótájékoztató végén Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere.
Mondja el véleményét:Demszky nem kívánatosnak nevezte a BRFK lehetséges átszervezését
Demszky Gábor, főpolgármester beszéde a BRFK látogatásakor
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu