Demszky Gábor levele New York polgármesterének - Budapest
Budapest - Demszky Gábor főpolgármester hétfőn az alábbi levelet juttatta el Michael R. Bloombergnek, New York polgármesterének.
Michael R. Bloomberg
New York polgármestere
Tisztelt Polgármester Úr!
A New Yorkot ért barbár terrortámadás ötödik évfordulóján ismét szeretném kifejezni együttérzésemet Önnek. Ezzel egyben tolmácsolom a budapestiek együttérzését és szolidaritását is New York polgárainak.
A New York-i ikertornyok lerombolása valójában a szabad, demokratikus, civilizált világ szimbolikus fővárosa elleni egyszerre szimbolikus és nagyon is konkrét támadás volt. Mi pedig azért emlékezünk rá öt év után is, és azért fejezzük ki szolidaritásunkat New York-kal újra, mert Budapest is ugyanannak a szabad világnak az egyik fővárosa.
A terroristák az eltelt öt évben támadtak Londonban, Madridban, Mumbaiban, Tel-Avivban és más nagyvárosban, és próbálkoztak sok helyen másutt is. De az öt évvel ezelőtti támadás ébresztette rá a civilizált világot, hogy meg kell védenie magát.
Öt éve a terroristák tudatosan a szabad, civilizált világ szívét vették célba, de csak súlyos sebet tudták ejteni rajta – sem elgyengíteni, sem elpusztítani nem tudták és nem is fogják tudni. A budapestiek ma is emlékeznek a pusztítás öt évvel ezelőtt New Yorkból érkezett sokkoló képeire és a rengeteg ártatlan áldozatra, és szolidárisak testvérvárosukkal.
Őszinte barátsággal és együttérzéssel
dr. Demszky Gábor
Budapest főpolgármestere
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábor levele New York polgármesterének - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
New York polgármestere
Tisztelt Polgármester Úr!
A New Yorkot ért barbár terrortámadás ötödik évfordulóján ismét szeretném kifejezni együttérzésemet Önnek. Ezzel egyben tolmácsolom a budapestiek együttérzését és szolidaritását is New York polgárainak.
A New York-i ikertornyok lerombolása valójában a szabad, demokratikus, civilizált világ szimbolikus fővárosa elleni egyszerre szimbolikus és nagyon is konkrét támadás volt. Mi pedig azért emlékezünk rá öt év után is, és azért fejezzük ki szolidaritásunkat New York-kal újra, mert Budapest is ugyanannak a szabad világnak az egyik fővárosa.
A terroristák az eltelt öt évben támadtak Londonban, Madridban, Mumbaiban, Tel-Avivban és más nagyvárosban, és próbálkoztak sok helyen másutt is. De az öt évvel ezelőtti támadás ébresztette rá a civilizált világot, hogy meg kell védenie magát.
Öt éve a terroristák tudatosan a szabad, civilizált világ szívét vették célba, de csak súlyos sebet tudták ejteni rajta – sem elgyengíteni, sem elpusztítani nem tudták és nem is fogják tudni. A budapestiek ma is emlékeznek a pusztítás öt évvel ezelőtt New Yorkból érkezett sokkoló képeire és a rengeteg ártatlan áldozatra, és szolidárisak testvérvárosukkal.
Őszinte barátsággal és együttérzéssel
dr. Demszky Gábor
Budapest főpolgármestere
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábor levele New York polgármesterének - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu